Andreas Bruus, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2716.01.1999Danmark30.06.2027184 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2024/2025201.53400191102010
2021/2022292.2433126394022
2020/2021281.8901020873018
2019/20201279201842000
2017/201845700040000
  936.516427320289050

Karriere

 
Sæsoner5
Klubber2
 
Vundet37 (40%)
Uafgjort26 (28%)
Tabt30 (32%)
 
Debut10.12.17BIF-AGF
Seneste kamp24.05.25LBK-AaB
 
Største sejr09.07.204-0
Største nederlag16.04.254-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Randers FC86742240
FC Midtjylland106713342
AGF96502610
FC Nordsjælland96378011
AaB86202150
Silkeborg IF75852230
FC København85532330
Vejle B75443311
Sønderjyske85104130
Lyngby BK63963210
Viborg FF53011220
OB41613100
AC Horsens31242010
Brøndby IF1900010
 936.5163726304

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2025/2026sommerAaBES Troyes ACretur, leje
2024/2025sommerES Troyes ACAaBleje
2022/2023sommerBrøndby IFES Troyes AC 
2019/2020sommerFC RoskildeBrøndby IFretur, leje
2018/2019sommerBrøndby IFFC Roskildeleje
2017/2018vinter Brøndby IFegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5