Emmanuel Sabbi, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane2824.12.1997USA178 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2022/2023191.3538415493015
2021/2022302.15733255156036
2020/2021291.66152209185148
2019/2020292.374702811210055
2018/2019292.23763254125025
2017/2018176011061163018
  15310.38330121193472321197

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber2
 
Vundet43 (28%)
Uafgjort52 (34%)
Tabt58 (38%)
 
Debut17.09.17FCM-HOB
Seneste kamp03.06.23FCM-OB
 
Største sejr01.10.216-0
Største nederlag05.03.237-0
Straffespark 3 (2/1)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Sønderjyske1588221032
AaB138535531
AGF128493452
Vejle B128244172
Randers FC118242363
FC Midtjylland117322362
AC Horsens107213616
FC København96782161
Lyngby BK116585331
FC Nordsjælland116543352
Silkeborg IF86213412
Brøndby IF105860372
Esbjerg fB64563210
OB53571133
Vendsyssel FF32522100
Viborg FF32510211
FC Helsingør31853000
 15310.38343525830

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2023/2024sommerOBLe Havre 
2020/2021sommerHobro IKOB 
2017/2018sommer Hobro IKuden klub
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5