Emmanuel Sabbi, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane2824.12.1997USA178 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2022/2023191.3538415493–15
2021/2022302.15733255156–36
2020/2021291.66152209185148
2019/2020292.3747–2811210–55
2018/2019292.23763254125–25
2017/2018176011–61163–18
  15310.38330121193472321197

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber2
Vundet43 (28%)
Uafgjort52 (34%)
Tabt58 (38%)
 
Debut17.09.17FCM-HOB
Seneste kamp03.06.23FCM-OB
Største sejr01.10.216-0
Største nederlag05.03.237-0
Straffespark 3 (2/1)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Sønderjyske1588221032
AaB138535531
AGF128493452
Vejle B128244172
Randers FC118242363
FC Midtjylland117322362
AC Horsens107213616
FC København96782161
Lyngby BK116585331
FC Nordsjælland116543352
Silkeborg IF86213412
Brøndby IF10586–372
Esbjerg fB6456321–
OB53571133
Vendsyssel FF325221––
Viborg FF3251–211
FC Helsingør31853–––
 15310.38343525830

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2023/2024sommerOBLe Havre 
2020/2021sommerHobro IKOB 
2017/2018sommer Hobro IKuden klub
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC Midtjylland 12 8 4 0 24-13 28
2. FC København 12 8 2 2 26-12 26
3. Viborg FF 12 6 2 4 19-12 20
4. FC Nordsjælland 12 5 5 2 18-14 20
5. Brøndby IF 12 6 1 5 21-20 19
6. AC Horsens 12 4 4 4 23-20 16
7. OB 12 3 5 4 11-16 14
8. AGF 12 2 6 4 17-19 12
9. Silkeborg IF 12 2 6 4 16-20 12
10. Randers FC 13 3 2 8 13-21 11
11. Lyngby BK 13 2 5 6 19-28 11
12. Sønderjyske 12 2 2 8 17-29 8