Victor Mpindi Ekani, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane2927.02.1997Cameroun190 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2021/2022161.31310160104015
2020/2021281.99611262156155
2019/2020178970011697036
2018/2019149690012253136
2017/201813670006703015
  885.84521711739232157

Karriere

 
Sæsoner5
Klubber1
 
Vundet26 (30%)
Uafgjort16 (18%)
Tabt46 (52%)
 
Debut01.10.17BIF-SJF
Seneste kamp22.11.21SJF-AaB
 
Største sejr03.03.193-0
Største nederlag31.10.210-6
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AaB86581070
AGF95920360
OB95592520
Randers FC75443130
Vejle B85313051
AC Horsens74433221
Brøndby IF74273040
FC København64160150
Silkeborg IF64042130
Lyngby BK63973210
FC Nordsjælland53712030
FC Midtjylland52971040
Esbjerg fB21032000
Viborg FF1860100
Hobro IK2171010
 885.8452616462

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2022/2023sommerÖrebro SKSønderjyskeretur, leje
2021/2022vinterSønderjyskeÖrebro SKleje
2017/2018sommerAS FortunaSønderjyske 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5