Bozhidar Kraev, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane2923.06.1997Bulgarien185 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2020/2021949510633106
2018/201912314002101000
2017/201817475103142000
  381.2842011276106

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet25 (66%)
Uafgjort7 (18%)
Tabt6 (16%)
 
Debut23.07.17FCM-SIF
Seneste kamp28.11.20FCM-AaB
 
Største sejr08.11.204-0
Største nederlag20.05.194-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AaB52412210
FC Nordsjælland31832011
Randers FC21802001
Brøndby IF41331030
Sønderjyske31251110
Lyngby BK2941100
AC Horsens3852100
OB2792000
Esbjerg fB2571100
FC København5415000
Silkeborg IF2262000
Hobro IK2202000
AGF2101100
Vendsyssel FF1101000
 381.28425762

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2022/2023sommerFC MidtjyllandWellington P. 
2020/2021sommerGil VicenteFC Midtjyllandretur, leje
2019/2020sommerFC MidtjyllandGil Vicenteleje
2017/2018sommerLevski SofiaFC Midtjylland 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8