Björn Kopplin, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar3707.01.1989Tyskland184 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2024/202515178000150000
2023/2024271.760221892000
2022/2023302.4302327322010
2021/2022292.4150126325022
2020/2021262.0650223335026
2019/2020332.8223131202010
2018/20191587821961208
2017/2018332.9183233022010
  20815.4661212167411218086

Karriere

 
Sæsoner8
Klubber3
 
Vundet81 (39%)
Uafgjort51 (25%)
Tabt76 (37%)
 
Debut16.07.17HOB-FCH
Seneste kamp18.05.25RFC-FCK
 
Største sejr23.04.230-4
Største nederlag13.08.230-5
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AGF191.5735771
Brøndby IF181.5145581
FC København191.43363100
FC Nordsjælland171.1424581
AaB151.0976541
Silkeborg IF141.0946260
OB141.0153650
Sønderjyske131.0096251
FC Midtjylland1799215111
AC Horsens108235321
Viborg FF117955240
Lyngby BK107246130
Vejle B96509001
Hobro IK65404112
Esbjerg fB54503022
FC Helsingør32703000
Hvidovre IF41852200
Randers FC31392100
Vendsyssel FF1210100
 20815.46681517612

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2025/2026sommerRanders FC stoppet
2018/2019vinterBrøndby IFRanders FC 
2018/2019sommerHobro IKBrøndby IF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5