Patrik Carlgren, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Målmand3408.01.1992Sverige188 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2023/2024322.8800032003013
2022/2023312.765003101207
2021/2022322.8800032002010
2020/2021312.790003100000
2019/2020312.7280031002143
2018/2019363.240003600103
2016/2017545000500208
  19817.733001980112184

Karriere

 
Sæsoner7
Klubber2
 
Vundet71 (36%)
Uafgjort52 (26%)
Tabt75 (38%)
 
Debut05.05.17FCN-FCK
Seneste kamp25.05.24RFC-VB
 
Største sejr31.03.246-2
Største nederlag13.08.230-5
Straffespark 24 (5/19)

Modstandere

Hold K Min V U T Mål ind CS
FC København191.7106211342
Brøndby IF191.648559303
AGF181.620585185
OB161.440466193
FC Midtjylland161.4400412301
FC Nordsjælland151.350258321
AaB131.170553145
Sønderjyske11990533143
Viborg FF10900424124
Silkeborg IF10900424142
Vejle B1090082055
Lyngby BK10900505114
AC Horsens1087562285
Hobro IK763051144
Esbjerg fB6540312102
Vendsyssel FF436022013
Hvidovre IF436022060
 19817.73371527526252

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2024/2025sommerRanders FCNantes 
2018/2019sommerKonyasporRanders FC 
2017/2018sommerFC NordsjællandKonyaspor 
2016/2017vinterAIK StockholmFC Nordsjælland 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5