Vi er rigtig glade for dit besøg!

Men vi er knap så glade for at du blokerer annoncer.

Vores annoncer gør det muligt at tilbyde indholdet – helt gratis.
Hvis du tillader annoncer på superstats.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis statistikker.
Måske du vil overveje det en ekstra gang?

Jacob Lungi Sørensen, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt
 Midtbane2203.03.1998Danmark31.12.2021
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2019/2020EFB292.60611290111055
2018/2019EFB363.1703235124015
2016/2017EFB11677139282012
  766.453567331117082

 
 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet23 (30%)
Uafgjort19 (25%)
Tabt34 (45%)
 
 
Debut2016-12-01OB-EFB
Seneste kamp2020-07-08RFC-EFB
 
Største sejr2017-02-173-0
Største nederlag2019-08-114-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
AC Horsens97253421
OB86172241
FC København75992050
Brøndby IF65405011
Hobro IK65401230
FC Midtjylland65401231
Randers FC65172220
FC Nordsjælland64952221
AGF54500140
AaB43601120
SønderjyskE43152020
Vendsyssel FF21800110
Silkeborg IF21801100
Lyngby BK21700110
Vejle B21691010
Viborg FF1560010
 766.4532319345

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2016/2017vinter Esbjerg fBEsbjerg fBegne rækker
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM32253453-2078
2.FCK (M)32194953-3761
3.AGF32176950-3757
4.BIF321561154-4051
5.AaB321451351-4247
6.ACH321371236-5046
7.FCN321361354-4545
8.RFC321361351-4545
9.OB321271343-4243
10.SDR329111237-4938
11.LBK (O)32971634-5434
12.HOB325151235-4830
13.SIF (O)32681843-5926
14.EFB32572032-5822