Vi er rigtig glade for dit besøg!

Men vi er knap så glade for at du blokerer annoncer.

Vores annoncer gør det muligt at tilbyde indholdet – helt gratis.
Hvis du tillader annoncer på superstats.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis statistikker.
Måske du vil overveje det en ekstra gang?

Jacob Lungi Sørensen, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt
 Midtbane2103.03.1998Danmark31.12.2021
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2019/2020EFB161.4361016017035
2018/2019EFB363.1703235124015
2016/2017EFB11677139282012
  635.283556031113062

 
 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet21 (33%)
Uafgjort16 (25%)
Tabt26 (41%)
 
 
Debut2016-12-01OB-EFB
Seneste kamp2019-12-01EFB-AGF
 
Største sejr2017-02-173-0
Største nederlag2019-08-114-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
AC Horsens75453311
Brøndby IF65405011
FC Midtjylland65401231
OB75272231
FC København65091050
AGF54500140
FC Nordsjælland54052211
Randers FC43371210
AaB32701020
Hobro IK32701110
SønderjyskE32252010
Vendsyssel FF21800110
Silkeborg IF21801100
Vejle B21691010
Lyngby BK1800100
Viborg FF1560010
 635.2832116265

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2016/2017vinter Esbjerg fBEsbjerg fBegne rækker
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM18152129-947
2.FCK (M)18131434-2140
3.AGF18102630-2032
4.BIF18101735-2631
5.AaB1883730-2127
6.RFC1883731-2627
7.OB1882828-2226
8.FCN1874731-2825
9.LBK (O)1873824-3224
10.ACH1863916-3121
11.SDR1847721-3119
12.HOB1829719-2615
13.EFB18341116-3013
14.SIF (O)18141323-447