Vi er rigtig glade for dit besøg!

Men vi er knap så glade for at du blokerer annoncer.

Vores annoncer gør det muligt at tilbyde indholdet – helt gratis.
Hvis du tillader annoncer på superstats.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis statistikker.
Måske du vil overveje det en ekstra gang?

Jacob Lungi Sørensen, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt
 Midtbane2103.03.1998Danmark31.12.2021
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2019/2020EFB171.5261017018041
2018/2019EFB363.1703235124015
2016/2017EFB11677139282012
  645.373556131114068

 
 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet21 (33%)
Uafgjort16 (25%)
Tabt27 (42%)
 
 
Debut2016-12-01OB-EFB
Seneste kamp2019-12-08SDR-EFB
 
Største sejr2017-02-173-0
Største nederlag2019-08-114-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
AC Horsens75453311
Brøndby IF65405011
FC Midtjylland65401231
OB75272231
FC København65091050
AGF54500140
FC Nordsjælland54052211
Randers FC43371210
SønderjyskE43152020
AaB32701020
Hobro IK32701110
Vendsyssel FF21800110
Silkeborg IF21801100
Vejle B21691010
Lyngby BK1800100
Viborg FF1560010
 645.3732116275

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2016/2017vinter Esbjerg fBEsbjerg fBegne rækker
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM20162232-1350
2.FCK (M)20151437-2246
3.AGF20113634-2236
4.BIF20102837-2932
5.RFC2093835-2830
6.AaB2084831-2428
7.FCN2084834-3028
8.LBK (O)2084826-3328
9.OB2083929-2427
10.ACH2074918-3225
11.SDR2057824-3422
12.HOB20211720-2717
13.EFB20341317-3513
14.SIF (O)20241425-4610