Vi er rigtig glade for dit besøg!

Men vi er knap så glade for at du blokerer annoncer.

Vores annoncer gør det muligt at tilbyde indholdet – helt gratis.
Hvis du tillader annoncer på superstats.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis statistikker.
Måske du vil overveje det en ekstra gang?

Jacob Lungi Sørensen, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt
 Midtbane2103.03.1998Danmark31.12.2021
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2019/2020EFB5450005004022
2018/2019EFB363.1703235124015
2016/2017EFB11677139282012
  524.297454931010049

 
 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet19 (37%)
Uafgjort13 (25%)
Tabt20 (38%)
 
 
Debut2016-12-01OB-EFB
Seneste kamp2019-08-11AaB-EFB
 
Største sejr2017-02-173-0
Største nederlag2019-08-114-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
OB75272231
FC Midtjylland54501221
FC København54231040
FC Nordsjælland54052211
AC Horsens53653111
Brøndby IF43604000
AaB32701020
Hobro IK32701110
AGF32700120
Randers FC32471200
SønderjyskE32252010
Vendsyssel FF21800110
Vejle B21691010
Lyngby BK1800100
Viborg FF1560010
 524.2971913204

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2016/2017vinter Esbjerg fBEsbjerg fBegne rækker
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCK (M)660012-418
2.FCM65108-216
3.BIF641113-713
4.FCN631211-710
5.SDR623110-79
6.OB630310-99
7.AaB62139-77
8.HOB61418-97
9.ACH62045-106
10.LBK (O)62045-116
11.RFC61238-95
12.AGF61235-65
13.EFB61142-94
14.SIF (O)60248-172