Jacob Lungi Sørensen, all-time

  Position Alder Født Land
 Midtbane2803.03.1998Danmark

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2019/2020292.60611290111055
2018/2019363.1703235124015
2016/201711677139282012
  766.453567331117082

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet23 (30%)
Uafgjort19 (25%)
Tabt34 (45%)
 
Debut01.12.16OB-EFB
Seneste kamp08.07.20RFC-EFB
 
Største sejr17.02.173-0
Største nederlag11.08.194-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AC Horsens97253421
OB86172241
FC København75992050
Brøndby IF65405011
Hobro IK65401230
FC Midtjylland65401231
Randers FC65172220
FC Nordsjælland64952221
AGF54500140
AaB43601120
Sønderjyske43152020
Silkeborg IF21801100
Vendsyssel FF21800110
Lyngby BK21700110
Vejle B21691010
Viborg FF1560010
 766.4532319345

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2020/2021sommerEsbjerg fBNorwich City 
2016/2017vinter Esbjerg fBegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8