Christopher Ikonomidis, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane3104.05.1995Australien180 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2016/2017189791111784016
  189791111784016

Karriere

 
Sæsoner1
Klubber1
 
Vundet3 (17%)
Uafgjort4 (22%)
Tabt11 (61%)
 
Debut12.09.16AGF-FCN
Seneste kamp17.04.17AaB-AGF
 
Største sejr31.10.166-2
Største nederlag10.04.171-3
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Silkeborg IF31860120
FC Midtjylland21241100
Esbjerg fB1901000
Viborg FF1900100
FC Nordsjælland2871010
Sønderjyske1850010
FC København2820020
OB1660010
Randers FC1640100
AaB2430021
Lyngby BK1370010
Brøndby IF1250010
 1897934111

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2017/2018sommerAGFSS Lazioretur, leje
2016/2017sommerSS LazioAGFleje
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5