Gustav Wikheim, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber3318.03.1993Norge182 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2024/20251348900585000
2019/2020741601524000
2018/2019281.53734171111106
2017/2018362.15988251121106
2016/2017219924211109208
  1055.59315156342504020

Karriere

 
Sæsoner5
Klubber2
 
Vundet65 (62%)
Uafgjort18 (17%)
Tabt22 (21%)
 
Debut09.09.16FCM-EFB
Seneste kamp25.05.25FCK-FCN
 
Største sejr11.11.185-0
Største nederlag27.04.255-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København117086053
FC Nordsjælland115568210
Brøndby IF125493362
AaB84676204
AC Horsens94529002
Lyngby BK73640430
Sønderjyske83616112
Esbjerg fB63453211
OB63194110
AGF52794100
Hobro IK42463100
Randers FC62325011
Vejle B32253000
FC Midtjylland31561020
Silkeborg IF21312000
Viborg FF1750100
Vendsyssel FF1701000
FC Helsingør2581010
 1055.59365182215

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2025/2026sommerFC NordsjællandStrømsgodset IF 
2024/2025vinterDjurgårdenFC Nordsjælland 
2019/2020sommerFC MidtjyllandAl-Fateh 
2017/2018sommerKAA GentFC Midtjylland 
2017/2018sommerFC MidtjyllandKAA Gentretur, leje
2016/2017sommerKAA GentFC Midtjyllandleje
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5