Marko Mitrovic, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane3427.06.1992Sverige184 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2017/2018320600211106
2016/2017196161061352010
  228221081463016

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber2
 
Vundet6 (27%)
Uafgjort4 (18%)
Tabt12 (55%)
 
Debut18.07.16FCM-RFC
Seneste kamp08.12.17ACH-SJF
 
Største sejr12.08.160-1
Største nederlag17.02.173-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Nordsjælland31590120
FC Midtjylland31440121
AC Horsens31031020
Silkeborg IF2991010
Esbjerg fB2940110
Viborg FF1821000
Lyngby BK1550010
AGF2382000
AaB1230010
FC København2150110
Brøndby IF190010
Randers FC111000
 2282264121

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2018/2019sommerSønderjyskeFK Radnicki Nis 
2016/2017vinterRanders FCSønderjyske 
2016/2017sommerFC EindhovenRanders FC 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5