Mads Bech Sørensen, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2707.01.1999Danmark30.06.2027189 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2026/2027649510601000
2025/2026292.5342228115024
2024/2025312.731123010104
2023/2024242.0334023123014
2017/2018321810210000
2016/2017726500250000
  1008.2769491949042

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber2
 
Vundet58 (58%)
Uafgjort23 (23%)
Tabt19 (19%)
 
Debut13.08.16ACH-SIF
Seneste kamp11.10.26FCM-FCK
 
Største sejr30.11.256-0
Største nederlag03.11.241-5
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AGF121.0286601
Brøndby IF119904161
FC København119107311
FC Nordsjælland109004241
Randers FC109007120
Viborg FF86514311
Sønderjyske76304123
Silkeborg IF85584310
Vejle B54195000
Lyngby BK64025101
OB53782120
AaB31953000
FC Fredericia21351100
Hvidovre IF1901000
AC Horsens1901000
 1008.2765823199

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2023/2024sommerBrentford FCFC Midtjylland 
2017/2018sommerAC HorsensBrentford FC 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8