Alexander Munksgaard, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2813.12.1997Danmark30.06.2029181 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2026/2027762821701209
2022/20231100010000
2021/2022171.1190013422010
2020/2021271.57901151225026
2019/2020332.4811328545024
2018/2019141.050011221106
2017/2018860301620104
2016/20171176401830106
2015/201619000100104
  1198.3153890291018089

Karriere

 
Sæsoner9
Klubber4
 
Vundet51 (43%)
Uafgjort32 (27%)
Tabt36 (30%)
 
Debut24.07.15SJF-FCM
Seneste kamp18.10.26SJF-SIF
 
Største sejr18.10.264-0
Største nederlag24.05.214-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Nordsjælland131.0026430
FC Midtjylland137427150
AaB127415250
Brøndby IF107375410
OB97223330
Sønderjyske76303311
FC København106043161
Randers FC95614320
AC Horsens74915021
Vejle B64511320
Esbjerg fB43603100
Lyngby BK53552210
Silkeborg IF53412120
Viborg FF31910120
AGF31891110
Hobro IK21081100
Vendsyssel FF1900100
 1198.3155132363

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2026/2027sommerKristiansund BKSønderjyske 
2023/2024sommerAGFHNK Gorica 
2023/2024sommerAalesunds FKAGFretur, leje
2022/2023vinterAGFAalesunds FKleje
2018/2019vinterFC MidtjyllandAGF 
2017/2018sommerLyngby BKFC Midtjyllandretur, leje
2016/2017sommerFC MidtjyllandLyngby BKleje
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8