Dino Mikanovic, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar3207.05.1994Kroatien175 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2018/2019201.7910220013012
2017/2018302.4640229145268
2016/2017292.4310328159044
2015/2016191.4770018110208
  988.1630795320192132

Karriere

 
Sæsoner4
Klubber1
 
Vundet32 (33%)
Uafgjort33 (34%)
Tabt33 (34%)
 
Debut02.08.15AGF-RFC
Seneste kamp17.12.18AGF-HOB
 
Største sejr24.04.174-0
Største nederlag21.08.160-7
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Randers FC97871260
Sønderjyske97803420
AaB97532430
OB97243420
Brøndby IF76302140
FC København75940340
FC Midtjylland65331320
Viborg FF64874200
Silkeborg IF64653030
Hobro IK54505000
FC Nordsjælland64463120
Esbjerg fB53682300
AC Horsens43600130
FC Helsingør42962110
Lyngby BK32200210
Vejle B21801100
Vendsyssel FF1900100
 988.1633233330

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2018/2019vinterAGFFC Kairat Almaty 
2015/2016sommerHajduk SplitAGF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5