Rasmus Lauritsen, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar3027.02.1996Danmark188 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2025/2026972101810208
2024/2025161.1860013313147
2023/2024191.4561016313013
2022/2023969400811106
2018/2019181.5192016205028
2015/20161600010000
  725.5823161113141102

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber3
 
Vundet33 (46%)
Uafgjort18 (25%)
Tabt21 (29%)
 
Debut08.11.15FCM-EFB
Seneste kamp17.05.26FCM-BIF
 
Største sejr08.11.155-1
Største nederlag11.11.185-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København86353050
AGF76012321
Randers FC95614320
FC Nordsjælland75434120
Silkeborg IF65204200
FC Midtjylland53612030
Viborg FF53472210
Sønderjyske43151120
Vejle B42743100
OB32701020
Hobro IK21801010
Lyngby BK21801100
AaB21801100
AC Horsens21801101
Brøndby IF21590110
Esbjerg fB2962000
FC Fredericia1901000
Vendsyssel FF1900101
 725.5823318213

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2026/2027sommerBrøndby IFIraklis 
2022/2023vinterDinamo ZagrebBrøndby IF 
2018/2019vinterVejle BKIFK Norrköping 
2015/2016vinterFC MidtjyllandSkive IK 
2015/2016sommer FC Midtjyllandegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5