Mohamed El Makrini, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane3906.07.1987Holland184 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2016/2017161.3740016046159
2015/2016302.5791130079047
  463.9531146011151106

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet17 (37%)
Uafgjort9 (20%)
Tabt20 (43%)
 
Debut19.07.15OB-HOB
Seneste kamp12.12.16VFF-OB
 
Største sejr17.04.165-1
Største nederlag24.08.155-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København54401040
FC Nordsjælland54285000
Viborg FF54243200
Randers FC43600130
Esbjerg fB43602021
AaB43242110
AGF32700210
FC Midtjylland32700120
Brøndby IF32702010
Hobro IK32642010
Sønderjyske32200030
Lyngby BK21710110
Silkeborg IF1900100
AC Horsens1620010
 463.953179201

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2016/2017vinterOBRoda JC 
2015/2016sommerSC CambuurOB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5