Jukka Raitala, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar3815.09.1988Finland181 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2015/2016525701322106
2014/2015151.3360015013018
  201.5930118234024

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber2
 
Vundet6 (30%)
Uafgjort4 (20%)
Tabt10 (50%)
 
Debut22.02.15FCK-FCV
Seneste kamp25.09.15VFF-AaB
 
Største sejr24.08.155-1
Største nederlag26.04.154-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Nordsjælland32701020
OB31852010
Sønderjyske21800110
Brøndby IF21800020
Hobro IK21732000
FC København21660020
Esbjerg fB21570110
FC Midtjylland1900100
AaB1901000
Randers FC1900100
Viborg FF1120010
 201.59364100

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2015/2016vinterAaBSogndal 
2015/2016sommerFC Vestsjælland kontraktudløb
2015/2016sommerFC VestsjællandAaB 
2014/2015vinterHeerenveenFC Vestsjælland 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5