Joel Allanson, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane3303.11.1992Sverige175 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2018/2019737610433106
2017/2018221.11800111152010
2016/2017282.2061325354018
2015/2016956500632106
2014/2015840500534103
  744.670235123199043

Karriere

 
Sæsoner5
Klubber1
 
Vundet29 (39%)
Uafgjort19 (26%)
Tabt26 (35%)
 
Debut01.03.15RFC-SIF
Seneste kamp15.09.18FCN-RFC
 
Største sejr23.04.174-0
Største nederlag10.02.185-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
OB97497111
AaB116233440
AC Horsens53672120
Esbjerg fB53631310
FC København53190230
Lyngby BK63136000
FC Nordsjælland62853031
Brøndby IF32700120
FC Midtjylland62570150
Silkeborg IF32390030
Viborg FF32132010
AGF31863000
Sønderjyske31840210
Hobro IK21221100
FC Helsingør31171200
FC Vestsjælland1630100
 744.6702919262

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2018/2019vinterRanders FCHalmstads BK 
2014/2015vinterIFK GöteborgRanders FC 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5