Steen Petterson, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar5731.05.1969Danmark176 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
1994/1995624700151000
1993/19941373900763110
1992/1993272.122302343400
  463.1083031157510

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber2
 
Vundet12 (26%)
Uafgjort15 (33%)
Tabt19 (41%)
 
Debut12.08.92B1909-SIF
Seneste kamp19.11.94SIF-OB
 
Største sejr25.09.934-0
Største nederlag11.10.926-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AaB64780240
AGF64751321
Silkeborg IF74461240
Brøndby IF84212420
Næstved BK53303201
Lyngby BK32701020
FC København31951020
BK Frem21800111
OB21800020
Viborg FF21002000
Fremad Amager1181000
Ikast fS1150100
 463.1081215193

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
1994/1995vinterOBHerning KFUM 
1992/1993vinterB1909OB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5