Ferhan Hasani, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane3618.06.1990Makedonien188 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2014/2015161.1313113365027
2013/2014199344191063011
  352.065722213128038

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet18 (51%)
Uafgjort11 (31%)
Tabt6 (17%)
 
Debut15.09.13BIF-OB
Seneste kamp31.05.15RFC-BIF
 
Største sejr31.08.140-3
Største nederlag08.03.153-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København42861121
OB52803112
AaB32550210
FC Midtjylland42282111
Randers FC32121200
Sønderjyske31672101
Silkeborg IF31593001
FC Nordsjælland41502200
FC Vestsjælland21352001
AGF21112000
Hobro IK1660010
Viborg FF1160100
 352.065181167

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2015/2016sommerBrøndby IFKF Shkëndija 
2013/2014sommerVfL WolfsburgBrøndby IF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5