Ari Skúlason, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane3914.05.1987Island170 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2015/2016292.4563128154024
2014/2015302.5312429147034
2013/2014302.5932229116029
  897.580778631017087

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet30 (34%)
Uafgjort19 (21%)
Tabt40 (45%)
 
Debut04.08.13OB-VFF
Seneste kamp20.05.16SJF-OB
 
Største sejr21.10.131-5
Største nederlag24.08.155-1
Straffespark 1 (1/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København98102070
FC Midtjylland97933241
Sønderjyske87111340
Randers FC86642242
FC Nordsjælland86596020
Esbjerg fB86583051
AaB76061331
Brøndby IF76001240
Viborg FF65204200
Hobro IK64613120
AGF54502211
FC Vestsjælland53780140
Silkeborg IF32702101
 897.5803019407

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2016/2017sommerOBKSC Lokeren 
2013/2014sommerGIF SundsvallOB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5