André Rømer, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane3318.07.1993Danmark186 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2025/202623858008158104
2024/2025302.0991223795023
2023/2024231.27701149114018
2020/2021151.3304115016027
2019/2020312.5532228357036
2018/2019332.8775433044020
2017/201818875009922010
2016/2017312.2163126577165
2015/2016282.2391226225154
2014/2015251.6121114114208
2013/2014227541161643014
2012/20137352004322010
  28619.04218152068059482289

Karriere

 
Sæsoner12
Klubber3
 
Vundet134 (47%)
Uafgjort69 (24%)
Tabt83 (29%)
 
Debut09.12.12ACH-FCM
Seneste kamp17.05.26FCK-RFC
 
Største sejr28.10.244-0
Største nederlag17.05.265-0
Straffespark 4 (4/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København251.83482152
Brøndby IF241.65358112
FC Nordsjælland251.61394122
OB241.59712482
AGF231.56410941
AaB211.55810652
Esbjerg fB161.17210422
Sønderjyske201.06312440
Hobro IK129879212
Lyngby BK149025631
Viborg FF128395520
AC Horsens118158210
FC Midtjylland117261190
Randers FC1465010310
Vejle B96036302
Silkeborg IF125906240
Vendsyssel FF43552200
FC Vestsjælland52283200
FC Helsingør21801010
Hvidovre IF1901000
FC Fredericia1231000
 28619.042134698318

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2026/2027sommerRanders FCKA Akureyri 
2024/2025sommerFC MidtjyllandRanders FC 
2023/2024sommerIF ElfsborgFC Midtjylland 
2020/2021vinterRanders FCIF Elfsborg 
2018/2019sommerOBRanders FC 
2017/2018vinterFC MidtjyllandOB 
2012/2013sommer FC Midtjyllandegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5