Pape Pate Diouf, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber4004.04.1986Senegal186 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2013/2014860811713106
2011/2012191.0274410952010
  271.63555171083016

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber2
 
Vundet13 (48%)
Uafgjort6 (22%)
Tabt8 (30%)
 
Debut17.07.11SJF-FCK
Seneste kamp22.11.13SJF-EFB
 
Største sejr15.04.120-5
Største nederlag24.10.111-3
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
OB32701110
HB Køge32363002
AGF31950210
FC København21790200
FC Midtjylland21551101
FC Nordsjælland21391010
Brøndby IF31272011
Sønderjyske21031010
Lyngby BK2772001
FC Vestsjælland1630010
Viborg FF1620010
AC Horsens2201010
Silkeborg IF191000
 271.63513685

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2014/2015sommerFC KøbenhavnMolde FK 
2013/2014vinterEsbjerg fBFC Københavnretur, leje
2013/2014sommerFC KøbenhavnEsbjerg fBleje
2012/2013vinterMolde FKFC Københavnretur, leje
2012/2013sommerFC KøbenhavnMolde FKleje
2011/2012sommerMolde FKFC København 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8