Jens Jønsson, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Midtbane3310.01.1993Danmark30.06.2028182 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2026/2027212010110000
2016/2017433100401104
2015/2016312.7160130116027
2013/2014211.15011101113016
2012/20131593810961209
2011/2012513200232000
  785.387325622612056

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber1
 
Vundet19 (24%)
Uafgjort23 (29%)
Tabt36 (46%)
 
Debut04.12.11FCK-AGF
Seneste kamp01.08.26LBK-AGF
 
Største sejr18.10.153-0
Største nederlag21.08.160-7
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Midtjylland85962240
Randers FC85792150
Sønderjyske85793321
OB84734220
Viborg FF64643120
AaB64612220
Brøndby IF74371240
Esbjerg fB54050140
FC Nordsjælland63961140
FC København72960520
Hobro IK32701110
Silkeborg IF32340121
AC Horsens1900010
Lyngby BK1900101
FC Vestsjælland1170010
 785.3871923363

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2026/2027sommerAEK AthenAGF 
2016/2017sommerAGFKonyaspor 
2011/2012sommer AGFegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5