Jacob Tjørnelund, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar3431.12.1991Danmark182 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2019/20201681411882106
2018/20191142111382106
2017/201817778126112000
2015/2016181.4641417145024
2014/2015292.5090129055026
2013/2014722900251000
2012/2013828401260000
2011/201211000010000
2010/201157800050000
  1126.58741067451612062

Karriere

 
Sæsoner9
Klubber2
 
Vundet31 (28%)
Uafgjort29 (26%)
Tabt52 (46%)
 
Debut16.10.10SJF-AaB
Seneste kamp20.07.20LBK-HOB
 
Største sejr14.07.126-1
Største nederlag11.11.125-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Esbjerg fB118604522
Randers FC126803270
FC Nordsjælland96432250
OB96124140
Sønderjyske85791250
FC Midtjylland105740190
Brøndby IF94725040
AaB93802250
Silkeborg IF43011210
FC København62772220
AGF72521240
FC Helsingør32253001
Lyngby BK41841210
FC Vestsjælland21801100
Viborg FF21520200
AC Horsens3950210
Vendsyssel FF1860101
Vejle B3351020
 1126.5873129524

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2013/2014vinterSønderjyskeHobro IK 
2010/2011sommer Sønderjyskeegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5