Lasse Kronborg, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4003.04.1986Danmark180 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2011/2012251.8762420535022
2009/2010201.2290214683018
2006/200726900020000
  473.174263413118040

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber2
 
Vundet7 (15%)
Uafgjort10 (21%)
Tabt30 (64%)
 
Debut19.07.06BIF-VB
Seneste kamp23.05.12HBK-OB
 
Største sejr21.08.113-0
Største nederlag25.07.097-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Silkeborg IF64302130
AaB63670150
Brøndby IF53391220
FC Nordsjælland52990140
OB42851121
AGF42661120
FC København32540030
AC Horsens32251020
Sønderjyske32060121
FC Midtjylland41821120
Randers FC21410020
Lyngby BK1900100
Esbjerg fB1900010
 473.174710302

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5