Johan Wiland, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Målmand4524.01.1981Sverige188 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2013/2014302.625003001106
2012/2013211.810002101000
2011/2012332.970003300000
2010/2011322.880003200000
2009/2010242.0410023100128
2008/200919000100000
  14112.41600140121134

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber1
 
Vundet85 (60%)
Uafgjort40 (28%)
Tabt16 (11%)
 
Debut31.05.09FCK-RFC
Seneste kamp18.05.14FCK-OB
 
Største sejr17.10.105-0
Største nederlag25.05.113-0
Straffespark 12 (1/11)

Modstandere

Hold K Min V U T Mål ind CS
OB151.275951174
Brøndby IF141.171842115
AaB131.17073396
Sønderjyske121.080750105
FC Midtjylland121.050624144
Randers FC11990632124
Esbjerg fB11990560131
FC Nordsjælland11910713114
Silkeborg IF981072055
AGF981036027
AC Horsens872052172
Lyngby BK654060043
HB Køge436040032
FC Vestsjælland327021012
Viborg FF327030021
 14112.41685401612155

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2015/2016sommerFC KøbenhavnMalmö FF 
2008/2009vinterIF ElfsborgFC København 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8