Per Hjorth, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane5929.11.1966Danmark192 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
1993/1994151.067001507500
1992/1993435100401100
1991/199212904001114500
19911250600664200
  432.82800367161300

Karriere

 
Sæsoner4
Klubber1
 
Vundet12 (28%)
Uafgjort13 (30%)
Tabt18 (42%)
 
Debut17.03.91BKF-OB
Seneste kamp05.06.94AGF-OB
 
Største sejr09.06.916-0
Største nederlag23.06.915-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AGF74432320
AaB54321220
Lyngby BK53941130
Silkeborg IF63613030
Brøndby IF63580330
B190331841110
Næstved BK21712000
Ikast fS31441110
BK Frem31410120
Vejle B1900010
Viborg FF1781000
FC København1320100
 432.8281213180

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
1994/1995vinterOBNørre Aaby IK 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5