Lars Brøgger, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber5622.03.1970Danmark182 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2003/2004292.3607426332010
2002/2003251.592911787106
2001/2002272.194472524000
2000/2001151.060321325000
1999/20001788020893000
1998/19991576500783106
1997/1998322.82417031114019
1995/1996302.4744027398043
1993/1994211.0754010117200
1991/1992181.540801803100
1991419200222000
  23316.9565814184494719084

Karriere

 
Sæsoner11
Klubber4
 
Vundet66 (28%)
Uafgjort64 (27%)
Tabt103 (44%)
 
Debut28.04.91BKF-IFS
Seneste kamp29.05.04EFB-BKF
 
Største sejr17.03.020-5
Største nederlag05.10.975-0
Straffespark 10 (8/2)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AGF241.66510598
FC København191.58035116
Brøndby IF211.47524150
AaB201.4706954
Lyngby BK201.3678664
OB181.33741138
Viborg FF161.2403765
AB151.0984473
Vejle B121.0145251
Silkeborg IF118694525
Herfølge BK138426253
FC Midtjylland96231350
Esbjerg fB85251433
Næstved BK64912223
FC Nordsjælland64043032
Aarhus Fremad43151122
B190332321021
Ikast fS41821210
Køge BK21051010
Sønderjyske1900100
B.931320100
 23316.956666410358

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2003/2004sommerSilkeborg IFBK Frem 
1998/1999sommerIkast fSSilkeborg IF 
1995/1996sommerFortuna DüsseldorfIkast fS 
1994/1995sommerOBFortuna Düsseldorfretur, leje
1993/1994sommerFortuna DüsseldorfOBleje
1991/1992vinterBK FremFortuna Düsseldorf 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5