Mads Frost, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4306.04.1983Danmark180 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2005/2006627700424104
2004/20051134621383106
  176232171072010

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet3 (18%)
Uafgjort3 (18%)
Tabt11 (65%)
 
Debut12.03.05VFF-AGF
Seneste kamp17.04.06VFF-AGF
 
Største sejr19.05.054-0
Største nederlag13.08.050-4
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
OB21320020
Silkeborg IF21130110
Viborg FF41060130
Sønderjyske1800010
Randers FC2581010
FC Nordsjælland2511011
Herfølge BK2421010
Brøndby IF1300011
FC København1110100
 1762333112

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2006/2007sommerAGFAarhus Fremad 
2004/2005vinterAarhus FremadAGF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5