Frederik Krabbe, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar3810.03.1988Danmark183 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2011/2012171.3750016133016
2009/2010312.4851330185143
2008/2009211.6541219255025
2007/2008211.4821118366034
2005/20061057011643106
2004/200512100010000
  1017.58747891225201124

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber2
 
Vundet28 (28%)
Uafgjort21 (21%)
Tabt52 (51%)
 
Debut19.06.05OB-AGF
Seneste kamp23.05.12LBK-BIF
 
Største sejr31.03.100-4
Største nederlag04.05.096-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Midtjylland139543190
AaB108292350
Brøndby IF107884061
OB117522180
Sønderjyske75981150
Esbjerg fB85584130
FC Nordsjælland74892230
AC Horsens64411320
FC København64061230
Randers FC54011220
Silkeborg IF53572120
Viborg FF32701202
HB Køge32311111
AGF21800020
Lyngby BK21802000
Vejle B31531110
 1017.5872821524

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2011/2012sommerAGFLyngby BK 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8