Morten Nielsen, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar4414.08.1982Danmark180 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2009/2010242.0871024041132
2002/2003261.61520161056029
  503.70230401097161

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber2
 
Vundet6 (12%)
Uafgjort8 (16%)
Tabt36 (72%)
 
Debut04.08.02KBK-FCK
Seneste kamp16.05.10AaB-HBK
 
Største sejr22.09.021-4
Største nederlag25.07.097-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
OB63970060
FC Midtjylland53900140
AGF53852120
FC Nordsjælland53811131
AaB53780230
FC København53520050
Silkeborg IF42970131
Randers FC32560120
Brøndby IF32520031
Esbjerg fB42311030
Sønderjyske21801100
Viborg FF21351010
AB1680010
 503.70268363

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2011/2012sommerHB KøgeRishøj BK 
2002/2003sommer Køge BKegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8