Srdjan Radonjic, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber4508.05.1981Montenegro183 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2007/20081035511373000
2006/2007137584110310104
  231.11352131013104

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber2
 
Vundet10 (43%)
Uafgjort5 (22%)
Tabt8 (35%)
 
Debut11.03.07OB-RFC
Seneste kamp24.05.08AaB-OB
 
Største sejr05.04.070-2
Største nederlag24.09.074-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AaB41970131
Esbjerg fB31781200
Viborg FF31162011
Randers FC31051110
Lyngby BK2941100
Vejle B1811001
Silkeborg IF1681000
FC Midtjylland1671001
OB1590010
FC København1540010
AC Horsens1381000
Brøndby IF1320010
AGF1241001
 231.11310585

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2009/2010sommerOBFK Mogren 
2009/2010sommerSCR AltachOBretur, leje
2008/2009vinterOBSCR Altachleje
2008/2009vinterStart KristiansandOBretur, leje
2008/2009sommerOBStart Kristiansandleje
2007/2008vinterViborg FFOBretur, leje
2007/2008sommerOBViborg FFleje
2006/2007vinterFK PartizanOB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5