Peter Foldgast, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4603.12.1979Danmark184 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2007/20081468602866106
2005/2006641002513000
2003/2004251.1654312138000
2002/2003251.391106178152010
2001/2002515100141000
2000/200136420030000
  783.86716134335333016

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber2
 
Vundet33 (42%)
Uafgjort22 (28%)
Tabt23 (29%)
 
Debut27.08.00FCK-BIF
Seneste kamp24.05.08AGF-ACH
 
Største sejr28.04.025-0
Største nederlag19.03.062-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Midtjylland105105143
OB94223242
AaB63733213
FC Nordsjælland73443311
FC København72860250
Viborg FF72834211
Esbjerg fB52682210
AB42242200
AGF42162111
Herfølge BK31673001
Brøndby IF31580120
Køge BK31382011
Silkeborg IF21081011
BK Frem2902000
Sønderjyske1890100
AC Horsens2780110
Lyngby BK2601102
Randers FC1530100
 783.86733222316

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2008/2009sommerAGFEB/Streymur 
2005/2006sommerSC Rot-Weiss EssenAGF 
2004/2005sommerBrøndby IFSC Rot-Weiss Essen 
2000/2001sommer Brøndby IFegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 9 8 0 1 23-8 24
2. FC Midtjylland 9 5 4 0 17-9 19
3. Viborg FF 9 5 2 2 15-8 17
4. FC Nordsjælland 9 5 2 2 14-10 17
5. Brøndby IF 9 4 1 4 12-15 13
6. AC Horsens 9 3 2 4 15-16 11
7. Silkeborg IF 9 2 4 3 12-12 10
8. Randers FC 9 3 1 5 11-14 10
9. OB 9 2 3 4 8-14 9
10. Lyngby BK 9 1 4 4 10-16 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5