Niki Zimling, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4119.04.1985Danmark178 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2018/2019191.38211172107038
2017/2018231.9054323066029
2008/2009956601723106
2007/2008161.176331516207
2006/2007302.41610428273137
2005/2006261.91131242153016
2004/200536401030000
2003/200413429114922010
2002/200311400010000
  1409.86322151182249241143

Karriere

 
Sæsoner9
Klubber3
 
Vundet52 (37%)
Uafgjort36 (26%)
Tabt52 (37%)
 
Debut27.04.03BIF-FCM
Seneste kamp28.04.19SJF-VB
 
Største sejr20.08.071-6
Største nederlag25.09.055-1
Straffespark 6 (5/1)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København131.0463373
FC Nordsjælland149645452
AC Horsens128742551
AaB138422471
OB138414543
Brøndby IF107932261
FC Midtjylland107436224
Viborg FF86244223
AGF85932330
Randers FC75401240
Lyngby BK54444101
Hobro IK43500311
Vejle B53213021
Silkeborg IF42742021
Sønderjyske31643000
Vendsyssel FF21352000
Esbjerg fB21001010
FC Helsingør1900010
Herfølge BK2662000
AB2392000
BK Frem2202000
 1409.86352365222

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2019/2020sommerSønderjyske stoppet
2017/2018sommerFSV Mainz 05Sønderjyske 
2008/2009vinterEsbjerg fBUdinese 
2005/2006sommerBrøndby IFEsbjerg fB 
2002/2003vinter Brøndby IFegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8