Hallgrímur Jónasson, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar4004.05.1986Island184 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2017/2018966910723000
2016/2017211.606101742000
2015/2016332.9700033003011
2014/2015312.6860130117034
2013/2014322.8593032025026
2012/2013181.5740017116030
2011/2012302.6282129112010
  17414.99272165910230111

Karriere

 
Sæsoner7
Klubber3
 
Vundet61 (35%)
Uafgjort42 (24%)
Tabt71 (41%)
 
Debut17.07.11SJF-FCK
Seneste kamp09.12.17FCH-LBK
 
Største sejr23.05.125-0
Største nederlag03.05.125-0
Straffespark 1 (0/1)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Brøndby IF191.55044110
FC København181.53735101
FC Midtjylland161.3973580
FC Nordsjælland151.3499152
AaB141.1987250
AGF119904433
Esbjerg fB119905240
Randers FC119840470
OB108854420
Silkeborg IF87202330
Sønderjyske86313230
Viborg FF76305110
FC Vestsjælland65402310
AC Horsens75102050
Hobro IK65082220
Lyngby BK32703001
HB Køge21802000
FC Helsingør21231010
 17414.9926142717

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2016/2017sommerOBLyngby BK 
2014/2015vinterSønderjyskeOB 
2011/2012vinterGAIS GöteborgSønderjyske 
2011/2012vinterSønderjyskeGAIS Göteborgretur, leje
2011/2012sommerGAIS GöteborgSønderjyskeleje
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5