Vi er rigtig glade for dit besøg!

Men vi er knap så glade for at du blokerer annoncer.

Vores annoncer gør det muligt at tilbyde indholdet – helt gratis.
Hvis du tillader annoncer på superstats.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis statistikker.
Måske du vil overveje det en ekstra gang?

Kampprogram, 2019/2020

Runde 1
Fre 12/07 19.00FCM-EFB1-07.310Anders Poulsen TV3 Sport 1
Søn 14/07 12.00SDR-RFC2-14.734Mikkel Redder TV3 Sport 1
Søn 14/07 14.00ACH-FCN0-31.653Morten Krogh 3max
Søn 14/07 14.00LBK-AaB2-02.971Jørgen Daugbjerg Eurosport
Søn 14/07 16.00OB-FCK2-39.067Michael Tykgaard Canal 9
Søn 14/07 18.00BIF-SIF3-013.056Mads Kristoffersen TV3+
Man 15/07 19.00HOB-AGF1-14.236Peter Kjærsgaard TV3 Sport 1
Runde 2
Fre 19/07 19.00FCK-AGF2-115.957Anders Poulsen TV3+
Søn 21/07 12.00SIF-ACH0-33.535Sandi Putros TV3 Sport 1
Søn 21/07 14.00AaB-SDR1-14.355Jakob Kehlet Eurosport
Søn 21/07 14.00EFB-HOB1-14.452Jørgen Daugbjerg 3max
Søn 21/07 16.00RFC-BIF2-25.984Michael Tykgaard Canal 9
Søn 21/07 18.00FCM-FCN2-16.142Jens Maae TV3+
Man 22/07 19.00OB-LBK4-16.339Morten Krogh TV3 Sport 1
Runde 3
Fre 26/07 19.00LBK-SDR0-33.168Benjamin W.-Jantzen TV3 Sport 1
Lør 27/07 17.30ACH-FCK0-23.565Jakob Kehlet TV3 Sport 1
Søn 28/07 12.00HOB-RFC2-22.812Jakob A. Sundberg Eurosport
Søn 28/07 14.00FCN-EFB2-01.982Sandi Putros Eurosport
Søn 28/07 16.00AGF-FCM0-111.739Mads Kristoffersen Canal 9
Søn 28/07 18.00BIF-OB3-213.689Peter Kjærsgaard TV3+
Man 29/07 19.00AaB-SIF3-15.885Jens Maae TV3 Sport 1
Runde 4
Fre 02/08 19.00SIF-HOB2-33.468Mikkel Redder TV3 Sport 1
Lør 03/08 16.00SDR-FCK1-27.417Peter Kjærsgaard TV3 Sport 1
Søn 04/08 12.00RFC-FCN3-13.111Aydin Uslu 3max
Søn 04/08 14.00EFB-OB0-14.454Benjamin W.-Jantzen Eurosport
Søn 04/08 16.00BIF-ACH1-215.148Anders Poulsen Canal 9
Søn 04/08 18.00FCM-AaB1-07.965Morten Krogh TV3+
Man 05/08 19.00LBK-AGF2-15.475Jens Maae TV3 Sport 1
Runde 5
Fre 09/08 18.00FCK-LBK2-015.747Sandi Putros Canal 9
Fre 09/08 20.00OB-RFC1-06.978Jakob Kehlet 3max
Søn 11/08 12.00FCN-SIF2-22.038Jørgen Daugbjerg TV3 Sport 1
Søn 11/08 14.00AaB-EFB4-04.380Peter Kjærsgaard TV3 Sport 1
Søn 11/08 16.00ACH-FCM0-23.179Michael Tykgaard Eurosport
Søn 11/08 18.00HOB-BIF0-24.186Mads Kristoffersen TV3+
Man 12/08 19.00SDR-AGF0-05.160Morten Krogh TV3 Sport 1
Runde 6
Fre 16/08 18.00RFC-FCK0-15.118Mads Kristoffersen Canal 9
Fre 16/08 20.00FCN-OB2-02.107Mikkel Redder TV3 Sport 1
Søn 18/08 12.00SIF-SDR3-33.277Michael Tykgaard Eurosport
Søn 18/08 14.00EFB-LBK1-03.396Sandi Putros TV3 Sport 1
Søn 18/08 16.00FCM-HOB1-16.978Jakob Kehlet Eurosport
Søn 18/08 18.00BIF-AaB2-111.349Jens Maae TV3+
Man 19/08 19.00AGF-ACH2-07.162Jørgen Daugbjerg TV3 Sport 1
Runde 7
Fre 23/08 19.00HOB-OB0-02.274Morten Krogh TV3 Sport 1
Søn 25/08 12.00LBK-RFC2-03.226Anders Poulsen TV3 Sport 1
Søn 25/08 14.00EFB-SIF2-23.844Jakob A. Sundberg 3max
Søn 25/08 16.00SDR-FCM0-25.073Peter Kjærsgaard Eurosport
Søn 25/08 18.00BIF-AGF0-314.145Mads Kristoffersen TV3+
Søn 25/08 20.00FCK-FCN3-111.316Jørgen Daugbjerg Canal 9
Man 26/08 19.00ACH-AaB0-52.709Benjamin W.-Jantzen TV3 Sport 1
Runde 8
Fre 30/08 19.00OB-SDR0-07.337Sandi Putros TV3 Sport 1
Lør 31/08 16.00FCN-HOB2-12.529Michael Tykgaard TV3 Sport 1
Søn 01/09 12.00AGF-EFB1-010.420Jens Maae TV3 Sport 1
Søn 01/09 14.00RFC-SIF2-04.021Mikkel Redder Eurosport
Søn 01/09 14.00ACH-LBK2-11.234Aydin Uslu 3max
Søn 01/09 16.00AaB-FCK1-011.645Jakob Kehlet Canal 9
Søn 01/09 18.00FCM-BIF1-010.944Jørgen Daugbjerg TV3+
Runde 9
Fre 13/09 19.00SDR-ACH0-04.743Jens Maae TV3 Sport 1
Søn 15/09 12.00AGF-AaB3-010.235Anders Poulsen Eurosport
Søn 15/09 14.00EFB-RFC0-33.422Morten Krogh Eurosport
Søn 15/09 14.00LBK-FCM0-34.139Mads Kristoffersen 3max
Søn 15/09 16.00HOB-FCK2-15.428Peter Kjærsgaard Canal 9
Søn 15/09 18.00BIF-FCN4-214.648Jakob Kehlet TV3+
Man 16/09 19.00SIF-OB0-33.502Benjamin W.-Jantzen TV3 Sport 1
Runde 10
Fre 20/09 19.00OB-AGF1-210.441Mikkel Redder TV3 Sport 1
Søn 22/09 12.00HOB-SDR1-12.453Aydin Uslu TV3 Sport 1
Søn 22/09 14.00FCN-AaB2-13.031Morten Krogh Eurosport
Søn 22/09 14.00SIF-LBK2-32.452Jørgen Daugbjerg 3max
Søn 22/09 16.00EFB-BIF3-15.907Michael Tykgaard Canal 9
Søn 22/09 18.00FCK-FCM0-024.464Jakob Kehlet TV3+
Man 23/09 19.00RFC-ACH2-13.379Sandi Putros TV3 Sport 1
Runde 11
Fre 27/09 19.00LBK-HOB2-13.093Jakob A. Sundberg TV3 Sport 1
Lør 28/09 17.00FCK-SIF4-218.393Mads Kristoffersen TV3+
Søn 29/09 12.00AGF-FCN3-19.149Benjamin W.-Jantzen TV3 Sport 1
Søn 29/09 14.00AaB-RFC0-35.083Peter Kjærsgaard Eurosport
Søn 29/09 16.00FCM-OB0-18.618Jens Maae Canal 9
Søn 29/09 18.00SDR-BIF2-16.067Anders Poulsen TV3+
Man 30/09 19.00ACH-EFB1-11.954Jakob Kehlet TV3 Sport 1
Runde 12
Fre 04/10 19.00FCN-LBK1-13.090Mikkel Redder TV3 Sport 1
Lør 05/10 16.00HOB-AaB0-22.734Benjamin W.-Jantzen TV3 Sport 1
Søn 06/10 12.00EFB-SDR1-23.718Sandi Putros Eurosport
Søn 06/10 14.00BIF-FCK3-121.746Jørgen Daugbjerg TV3+
Søn 06/10 14.00OB-ACH3-06.442Peter Kjærsgaard Eurosport
Søn 06/10 16.00RFC-AGF2-09.947Michael Tykgaard* Canal 9
Søn 06/10 18.00SIF-FCM1-24.773Jakob Kehlet TV3 Sport 1
Runde 13
Fre 18/10 19.00AaB-OB1-06.086Sandi Putros TV3 Sport 1
Søn 20/10 12.00ACH-HOB1-02.241Jakob A. Sundberg TV3 Sport 1
Søn 20/10 14.00SDR-FCN1-44.863Jørgen Daugbjerg 3max
Søn 20/10 14.00AGF-SIF3-422.175Aydin Uslu Eurosport
Søn 20/10 16.00FCK-EFB3-113.872Mikkel Redder Canal 9
Søn 20/10 18.00LBK-BIF0-38.547Mads Kristoffersen TV3+
Man 21/10 19.00FCM-RFC2-17.410Anders Poulsen TV3 Sport 1
Runde 14
Fre 25/10 19.00EFB-FCM1-24.637Peter Kjærsgaard 3max
Søn 27/10 12.00HOB-SIF1-11.970Anders Poulsen TV3 Sport 1
Søn 27/10 14.00OB-FCN3-15.915Jakob A. Sundberg Eurosport
Søn 27/10 14.00LBK-ACH2-12.947Benjamin W.-Jantzen TV3 Sport 1
Søn 27/10 16.00BIF-RFC5-217.558Jens Maae Canal 9
Søn 27/10 18.00SDR-AaB1-33.843Jørgen Daugbjerg TV3 Sport 1
Man 28/10 19.00AGF-FCK1-213.884Mads Kristoffersen TV3+
Runde 15
Fre 01/11 19.00EFB-ACH1-13.164Aydin Uslu TV3 Sport 1
Søn 03/11 12.00RFC-LBK2-12.909Mikkel Redder Eurosport
Søn 03/11 14.00OB-HOB2-16.237Jørgen Daugbjerg Eurosport
Søn 03/11 14.00FCN-AGF0-13.230Sandi Putros TV3 Sport 1
Søn 03/11 16.00AaB-FCM0-16.305Mads Kristoffersen Canal 9
Søn 03/11 18.00FCK-SDR3-011.394Peter Kjærsgaard TV3 Sport 1
Man 04/11 19.00SIF-BIF0-15.432Jakob Kehlet TV3+
Runde 16
Fre 08/11 19.00RFC-AaB3-34.156Morten Krogh TV3 Sport 1
Lør 09/11 16.00ACH-SIF2-11.826Jakob A. Sundberg TV3 Sport 1
Søn 10/11 12.00HOB-FCN2-21.733Mikkel Redder TV3 Sport 1
Søn 10/11 14.00AGF-SDR4-26.291Benjamin W.-Jantzen 3max
Søn 10/11 14.00LBK-OB4-34.046Aydin Uslu Eurosport
Søn 10/11 16.00BIF-EFB2-112.392Mads Kristoffersen Canal 9
Søn 10/11 18.00FCM-FCK4-111.422Jens Maae TV3+
Runde 17
Fre 22/11 19.00FCN-RFC3-01.441Jørgen Daugbjerg TV3 Sport 1
Søn 24/11 12.00SDR-LBK2-23.712Anders Poulsen TV3 Sport 1
Søn 24/11 14.00AaB-ACH4-04.048Michael Tykgaard 3max
Søn 24/11 14.00SIF-EFB1-22.876Aydin Uslu Eurosport
Søn 24/11 16.00FCK-HOB2-111.512Mads Kristoffersen Canal 9
Søn 24/11 18.00AGF-BIF2-114.043Morten Krogh TV3+
Man 25/11 19.00OB-FCM1-26.392Jakob Kehlet TV3 Sport 1
Runde 18
Fre 29/11 19.00LBK-FCN1-14.419Benjamin W.-Jantzen TV3 Sport 1
Søn 01/12 11.45FCK-BIF2-129.310Jakob Kehlet TV3+
Søn 01/12 12.00RFC-SDR3-02.057Mads Kristoffersen Eurosport
Søn 01/12 14.00ACH-OB2-11.690Sandi Putros Eurosport
Søn 01/12 16.00EFB-AGF1-24.608Jakob A. Sundberg Canal 9
Søn 01/12 18.00AaB-HOB1-14.520Peter Kjærsgaard TV3 Sport 1
Man 02/12 19.00FCM-SIF2-16.612Michael Tykgaard TV3 Sport 1
Runde 19
Fre 06/12 19.00HOB-ACH0-01.356Jens Maae TV3 Sport 1
Søn 08/12 12.00SIF-RFC2-11.984Jakob A. Sundberg TV3 Sport 1
Søn 08/12 14.00SDR-EFB2-13.623Benjamin W.-Jantzen Eurosport
Søn 08/12 14.00AGF-LBK1-16.138Jonas Hansen 3max
Søn 08/12 16.00FCN-FCK0-15.133Mads Kristoffersen Canal 9
Søn 08/12 18.00BIF-FCM1-213.317Jørgen Daugbjerg TV3+
Man 09/12 19.00OB-AaB0-05.801Mikkel Redder TV3 Sport 1
Runde 20
Fre 13/12 19.00AaB-FCN1-33.791Jakob Kehlet TV3 Sport 1
Søn 15/12 12.00ACH-SDR2-11.261Aydin Uslu TV3 Sport 1
Søn 15/12 14.00RFC-EFB3-02.103Mikkel Redder Eurosport
Søn 15/12 14.00LBK-SIF1-02.434Peter Kjærsgaard 3max
Søn 15/12 16.00BIF-HOB1-19.703Michael Tykgaard Canal 9
Søn 15/12 18.00FCM-AGF1-311.009Mads Kristoffersen 3max
Man 16/12 19.00FCK-OB2-112.226Jørgen Daugbjerg TV3+
Runde 21
Fre 14/02 19.00EFB-FCK1-05.449Sandi Putros TV3 Sport 1
Søn 16/02 12.00SDR-HOB3-14.316Jakob A. Sundberg Eurosport
Søn 16/02 14.00SIF-AaB0-22.667Jørgen Daugbjerg Eurosport
Søn 16/02 18.00OB-BIF0-29.576Michael Tykgaard TV3+
Man 17/02 19.00FCM-LBK2-06.108Morten Krogh TV3 Sport 1
Ons 19/02 18.30FCN-ACH6-01.621Mikkel Redder TV3 Sport 1
Tor 28/05 19.00AGF-RFC1-10Jens Maae Canal 9
Runde 22
Fre 21/02 19.00HOB-FCM0-22.071Jakob Kehlet TV3 Sport 1
Søn 23/02 12.00FCN-SDR2-11.552Jonas Hansen TV3 Sport 1
Søn 23/02 14.00RFC-OB0-03.103Aydin Uslu Eurosport
Søn 23/02 14.00LBK-EFB2-03.114Benjamin W.-Jantzen 3max
Søn 23/02 16.00SIF-FCK1-13.282Anders Poulsen Canal 9
Søn 23/02 18.00AaB-BIF3-27.896Mads Kristoffersen TV3+
Man 24/02 19.00ACH-AGF1-23.566Peter Kjærsgaard TV3 Sport 1
Runde 23
Fre 28/02 19.00AGF-HOB0-07.530Morten Krogh TV3 Sport 1
Lør 29/02 16.00EFB-FCN1-23.116Michael Tykgaard TV3 Sport 1
Søn 01/03 12.00ACH-RFC1-21.794Jakob A. Sundberg 3max
Søn 01/03 14.00OB-SIF1-14.864Sandi Putros Eurosport
Søn 01/03 16.00BIF-LBK1-016.388Jens Maae Canal 9
Søn 01/03 18.00FCK-AaB3-213.240Jakob Kehlet TV3+
Man 02/03 19.00FCM-SDR3-08.103Jørgen Daugbjerg TV3 Sport 1
Runde 24
Søn 08/03 12.00HOB-EFB1-10Aydin Uslu Eurosport
Søn 08/03 14.00SDR-OB1-10Anders Poulsen TV3 Sport 1
Søn 08/03 14.00AaB-LBK3-00Mikkel Redder Eurosport
Søn 08/03 16.00FCK-ACH0-10Morten Krogh Canal 9
Søn 08/03 18.00FCN-BIF2-20Peter Kjærsgaard TV3+
Søn 08/03 20.00RFC-FCM0-20Mads Kristoffersen TV3 Sport 1
Man 09/03 19.00SIF-AGF2-10Benjamin W.-Jantzen TV3 Sport 1
Runde 25
Fre 29/05 19.00SIF-FCN0-20Jonas Hansen TV3 Sport 1
Søn 31/05 18.00EFB-AaB1-10Jakob Kehlet TV3 Sport 1
Man 01/06 14.00RFC-HOB0-10Michael Tykgaard 3max
Man 01/06 16.00FCM-ACH0-10Aydin Uslu Eurosport
Man 01/06 18.00LBK-FCK1-40Anders Poulsen Canal 9
Man 01/06 20.00AGF-OB1-00Jørgen Daugbjerg TV3+
Tir 02/06 19.00BIF-SDR1-00Sandi Putros TV3+
Runde 26
Søn 07/06 17.00FCK-RFC2-10Mads Kristoffersen Canal 9
Søn 07/06 17.00SDR-SIF2-20Mikkel Redder Viaplay
Søn 07/06 17.00AaB-AGF2-30Morten Krogh TV3 Sport 1
Søn 07/06 17.00OB-EFB3-10Benjamin W.-Jantzen Eurosport
Søn 07/06 17.00ACH-BIF3-20Peter Kjærsgaard TV3+
Søn 07/06 17.00FCN-FCM0-10Jens Maae 3max
Søn 07/06 17.00HOB-LBK2-20Jakob A. Sundberg Viaplay
Runde 27
Fre 12/06 19.00EFB-RFC4-2297Anders Poulsen TV3 Sport 1
Lør 13/06 17.00HOB-ACH1-1295Mads Kristoffersen Eurosport
Søn 14/06 14.00AaB-FCM0-2280Peter Kjærsgaard TV3 Sport 1
Søn 14/06 16.00SDR-LBK1-0300Jonas Hansen Eurosport
Søn 14/06 18.00FCN-FCK1-1273Jakob Kehlet Canal 9
Søn 14/06 20.00BIF-AGF0-0225Jørgen Daugbjerg TV3+
Man 15/06 19.00SIF-OB6-0294Jakob A. Sundberg TV3 Sport 1
Runde 28
Tir 16/06 18.00ACH-EFB2-2350Morten Krogh Eurosport
Tir 16/06 20.00RFC-HOB4-0350Mikkel Redder TV3 Sport 1
Ons 17/06 18.00AGF-FCN2-1300Jakob A. Sundberg TV3 Sport 1
Ons 17/06 20.00FCK-AaB2-0237Benjamin W.-Jantzen Canal 9
Tor 18/06 18.00OB-SDR2-0300Jørgen Daugbjerg 3max
Tor 18/06 18.00LBK-SIF0-0300Jens Maae TV3 Sport 1
Tor 18/06 20.00FCM-BIF0-0300Sandi Putros TV3+
Runde 29
Lør 20/06 13.00ACH-RFC0-0700Jakob Kehlet TV3 Sport 1
Lør 20/06 18.00AaB-FCN0-4280Jens Maae TV3 Sport 1
Søn 21/06 14.00SIF-SDR1-2291Aydin Uslu 3max
Søn 21/06 16.00EFB-HOB1-3297Jonas Hansen Eurosport
Søn 21/06 18.00BIF-FCK1-12.750Mads Kristoffersen TV3+
Søn 21/06 20.00FCM-AGF3-4300Peter Kjærsgaard Canal 9
Man 22/06 19.00LBK-OB1-2875Anders Poulsen TV3 Sport 1
Runde 30
Fre 26/06 19.00AGF-AaB1-4300Morten Krogh TV3 Sport 1
Lør 27/06 18.00SDR-SIF1-0300Benjamin W.-Jantzen TV3 Sport 1
Søn 28/06 14.00RFC-ACH0-3300Jørgen Daugbjerg Eurosport
Søn 28/06 16.00HOB-EFB2-1300Michael Tykgaard Eurosport
Søn 28/06 18.00FCN-BIF0-2300Mikkel Redder Canal 9
Søn 28/06 20.00FCK-FCM1-2249Jakob Kehlet TV3+
Man 29/06 19.00OB-LBK3-1300Sandi Putros TV3 Sport 1
Runde 31
Fre 03/07 19.00EFB-ACH1-2300Mads Kristoffersen TV3 Sport 1
Lør 04/07 14.30SIF-LBK2-0525Jonas Hansen TV3 Sport 1
Lør 04/07 18.00SDR-OB1-11.500Jakob A. Sundberg Eurosport
Søn 05/07 14.00FCN-FCM0-1847Aydin Uslu 3max
Søn 05/07 16.00HOB-RFC2-3388Peter Kjærsgaard TV3 Sport 1
Søn 05/07 18.00AaB-BIF2-0280Anders Poulsen* Canal 9
Søn 05/07 20.00AGF-FCK1-07.048Jens Maae TV3+
Runde 32
Ons 08/07 18.00RFC-EFB3-11.223Mikkel Redder TV3+
Ons 08/07 18.00ACH-HOB3-21.066Jens Maae TV3 Sport 1
Ons 08/07 20.00OB-SIF1-32.830Michael Tykgaard Eurosport
Ons 08/07 20.00LBK-SDR1-11.894Jakob Kehlet TV3 Sport 1
Tor 09/07 18.00BIF-FCN  Morten Krogh Canal 9
Tor 09/07 18.00AaB-AGF  Sandi Putros TV3 Sport 1
Tor 09/07 20.00FCM-FCK  Jørgen Daugbjerg TV3+
Runde 33
Lør 11/07 18.00RFC-OB  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 12/07 14.00FCN-AaB  Peter Kjærsgaard Eurosport
Søn 12/07 18.00FCK-BIF  Jakob Kehlet TV3+
Søn 12/07 20.00AGF-FCM  Mads Kristoffersen Canal 9
Man 13/07 19.00HOB-LBK  ikke valgt TV3 Sport 1
Runde 34
Fre 17/07 19.00FCM-FCN  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 19/07 16.00OB-RFC  ikke valgt Eurosport
Søn 19/07 18.00BIF-AaB  ikke valgt Canal 9
Søn 19/07 20.00FCK-AGF  ikke valgt TV3+
Man 20/07 20.00LBK-HOB  ikke valgt TV3 Sport 1
Runde 35
Ons 22/07 00.00BIF-FCM  ikke valgt
Ons 22/07 00.00FCN-AGF  ikke valgt
Ons 22/07 00.00AaB-FCK  ikke valgt
Runde 36
Søn 26/07 00.00FCM-AaB  ikke valgt
Søn 26/07 00.00FCK-FCN  ikke valgt
Søn 26/07 00.00AGF-BIF  ikke valgt
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM31243450-1975
2.FCK (M)31194852-3461
3.AGF31176850-3657
4.BIF311461150-4048
5.ACH321371236-5046
6.FCN311361254-4145
7.RFC321361351-4545
8.AaB311351350-4244
9.OB321271343-4243
10.SDR329111237-4938
11.LBK (O)32971634-5434
12.HOB325151235-4830
13.SIF (O)32681843-5926
14.EFB32572032-5822