EM Statistik

EM

 



EM | Lande | Medaljer | Top X | Kampe | Mål | Ligaer | Klubber | Yngst / ældst 

2020 Europa

Skillzy


Lande 24 / Spillere 490
Kampe 51
Mål 142 / Per kamp 2.78

Kampprogram, 2020

Gruppe A Res Tilskuere Dommer
11/06 21.00Tyrkiet TYR - ITA Italien0-312.916Danny Makkelie (HOL)
12/06 15.00Wales WAL - SCH Schweiz1-18.782Clément Turpin (FRA)
16/06 18.00Tyrkiet TYR - WAL Wales0-219.762Artur Dias (POR)
16/06 21.00Italien ITA - SCH Schweiz3-012.445Sergei Karasev (RUS)
20/06 18.00Schweiz SCH - TYR Tyrkiet3-117.138Slavko Vincic (SLO)
20/06 18.00Italien ITA - WAL Wales1-011.541Artur Dias (POR)
 
      K V U T Mål Diff Point
 1.Italien Italien33007-079
 2.Wales Wales31113-214
 3.Schweiz Schweiz31114-5-14
 4.Tyrkiet Tyrkiet30031-8-70
 

Gruppe B Res Tilskuere Dommer
12/06 20.30Danmark DAN - FIN Finland0-115.200Anthony Taylor (ENG)
12/06 21.00Belgien BEL - RUS Rusland3-026.264Mateu Antonio (SPA)
16/06 15.00Finland FIN - RUS Rusland0-124.540Danny Makkelie (HOL)
17/06 18.00Danmark DAN - BEL Belgien1-223.395Björn Kuipers (HOL)
21/06 21.00Rusland RUS - DAN Danmark1-423.644Clément Turpin (FRA)
21/06 21.00Finland FIN - BEL Belgien0-218.545Felix Brych (TYS)
 
      K V U T Mål Diff Point
 1.Belgien Belgien33007-169
 2.Danmark Danmark31025-413
 3.Finland Finland31021-3-23
 4.Rusland Rusland31022-7-53
 

Gruppe C Res Tilskuere Dommer
13/06 18.00Østrig OST - MKD Nordmakedonien3-19.082Andreas Ekberg (SVE)
13/06 21.00Holland HOL - UKR Ukraine3-215.837Felix Brych (TYS)
17/06 15.00Ukraine UKR - MKD Nordmakedonien2-110.001Fernando Rapallini (ARG)
17/06 21.00Holland HOL - OST Østrig2-015.243Orel Grinfeld (ISR)
21/06 18.00Ukraine UKR - OST Østrig0-110.472Cüneyt Çakir (TYR)
21/06 18.00Nordmakedonien MKD - HOL Holland0-315.227Istvan Kovacs (RUM)
 
      K V U T Mål Diff Point
 1.Holland Holland33008-269
 2.Østrig Østrig32014-316
 3.Ukraine Ukraine31024-5-13
 4.Nordmakedonien Nordmakedonien30032-8-60
 

Gruppe D Res Tilskuere Dommer
13/06 15.00England ENG - KRO Kroatien1-018.497Daniele Orsato (ITA)
14/06 15.00Skotland SKO - TJK Tjekkiet0-29.847Daniel Siebert (TYS)
18/06 18.00Kroatien KRO - TJK Tjekkiet1-15.607Carlos del Cerro Grande (SPA)
18/06 21.00England ENG - SKO Skotland0-020.306Mateu Antonio (SPA)
22/06 21.00Tjekkiet TJK - ENG England0-119.104Artur Dias (POR)
22/06 21.00Kroatien KRO - SKO Skotland3-19.896Fernando Rapallini (ARG)
 
      K V U T Mål Diff Point
 1.England England32102-027
 2.Kroatien Kroatien31114-314
 3.Tjekkiet Tjekkiet31113-214
 4.Skotland Skotland30121-5-41
 

Gruppe E Res Tilskuere Dommer
14/06 18.00Polen POL - SLK Slovakiet1-212.862Ovidiu Hategan (RUM)
14/06 21.00Spanien SPA - SVE Sverige0-010.559Slavko Vincic (SLO)
18/06 15.00Sverige SVE - SLK Slovakiet1-011.525Daniel Siebert (TYS)
19/06 21.00Spanien SPA - POL Polen1-111.742Daniele Orsato (ITA)
23/06 18.00Slovakiet SLK - SPA Spanien0-511.204Björn Kuipers (HOL)
23/06 18.00Sverige SVE - POL Polen3-214.252Michael Oliver (ENG)
 
      K V U T Mål Diff Point
 1.Sverige Sverige32104-227
 2.Spanien Spanien31206-155
 3.Slovakiet Slovakiet31022-7-53
 4.Polen Polen30124-6-21
 

Gruppe F Res Tilskuere Dommer
15/06 18.00Ungarn UNG - POR Portugal0-355.662Cüneyt Çakir (TYR)
15/06 21.00Frankrig FRA - TYS Tyskland1-013.000Carlos del Cerro (SPA)
19/06 15.00Ungarn UNG - FRA Frankrig1-155.998Michael Oliver (ENG)
19/06 18.00Portugal POR - TYS Tyskland2-412.926Anthony Taylor (ENG)
23/06 21.00Portugal POR - FRA Frankrig2-254.886Mateu Antonio (SPA)
23/06 21.00Tyskland TYS - UNG Ungarn2-212.413Sergei Karasev (RUS)
 
      K V U T Mål Diff Point
 1.Frankrig Frankrig31204-315
 2.Portugal Portugal31117-614
 3.Tyskland Tyskland31116-514
 4.Ungarn Ungarn30213-6-32
 

Ottendedelsfinale Res Tilskuere Dommer
26/06 18.00Wales WAL - DAN Danmark0-414.645Daniel Siebert (TYS)
26/06 21.00Italien ITA - OST Østrig2-1 (E)18.910Anthony Taylor (ENG)
27/06 18.00Holland HOL - TJK Tjekkiet0-252.834Sergei Karasev (RUS)
27/06 21.00Belgien BEL - POR Portugal1-011.504Felix Brych (TYS)
28/06 18.00Kroatien KRO - SPA Spanien3-5 (E)22.771Cüneyt Çakir (TYR)
28/06 21.00Frankrig FRA - SCH Schweiz3-3 (P)22.642Fernando Rapallini (ARG)
29/06 18.00England ENG - TYS Tyskland2-041.973Danny Makkelie (HOL)
29/06 21.00Sverige SVE - UKR Ukraine1-2 (E)9.221Daniele Orsato (ITA)
 

Kvartfinale Res Tilskuere Dommer
02/07 18.00Schweiz SCH - SPA Spanien1-1 (P)24.764Michael Oliver (ENG)
02/07 21.00Belgien BEL - ITA Italien1-212.984Slavko Vincic (SLO)
03/07 18.00Tjekkiet TJK - DAN Danmark1-216.306Björn Kuipers (HOL)
03/07 21.00Ukraine UKR - ENG England0-411.880Felix Brych (TYS)
 

Semifinale Res Tilskuere Dommer
06/07 21.00Italien ITA - SPA Spanien1-1 (P)57.811Felix Brych (TYS)
07/07 21.00England ENG - DAN Danmark2-1 (E)64.950Danny Makkelie (HOL)
 

Finale Res Tilskuere Dommer
11/07 21.00Italien ITA - ENG England1-1 (P)67.173Björn Kuipers (HOL)
 

Gruppe A

Dato           2024
 
14/06Tyskland TYS - SKO Skotland -
15/06Ungarn UNG - SCH Schweiz -
19/06Tyskland TYS - UNG Ungarn -
19/06Skotland SKO - SCH Schweiz -
23/06Schweiz SCH - TYS Tyskland -
23/06Skotland SKO - UNG Ungarn -

Gruppe B

Dato            
 
15/06Spanien SPA - KRO Kroatien -
15/06Italien ITA - ALB Albanien -
19/06Kroatien KRO - ALB Albanien -
20/06Spanien SPA - ITA Italien -
24/06Albanien ALB - SPA Spanien -
24/06Kroatien KRO - ITA Italien -

Gruppe C

Dato            
 
16/06Slovenien SLO - DAN Danmark -
16/06Serbien SER - ENG England -
20/06Slovenien SLO - SER Serbien -
20/06Danmark DAN - ENG England -
25/06England ENG - SLO Slovenien -
25/06Danmark DAN - SER Serbien -

Gruppe D

Dato            
 
16/06Polen POL - HOL Holland -
17/06Østrig OST - FRA Frankrig -
21/06Polen POL - OST Østrig -
21/06Holland HOL - FRA Frankrig -
25/06Holland HOL - OST Østrig -
25/06Frankrig FRA - POL Polen -

Gruppe E

Dato            
 
17/06Rumænien RUM - UKR Ukraine -
17/06Belgien BEL - SLK Slovakiet -
21/06Slovakiet SLK - UKR Ukraine -
22/06Belgien BEL - RUM Rumænien -
26/06Slovakiet SLK - RUM Rumænien -
26/06Ukraine UKR - BEL Belgien -

Gruppe F

Dato            
 
18/06Tyrkiet TYR - GEO Georigien -
18/06Portugal POR - TJK Tjekkiet -
22/06Georigien GEO - TJK Tjekkiet -
22/06Tyrkiet TYR - POR Portugal -
26/06Georigien GEO - POR Portugal -
26/06Tjekkiet TJK - TYR Tyrkiet -

Ottendedelsfinale

Dato            
 

Kvartfinale

Dato            
 

Semifinale

Dato            
 

Finale

Dato