Vi er rigtig glade for dit besøg!

Men vi er knap så glade for at du blokerer annoncer.

Vores annoncer gør det muligt at tilbyde indholdet – helt gratis.
Hvis du tillader annoncer på superstats.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis statistikker.
Måske du vil overveje det en ekstra gang?

Spillere, 2011/2012

  Navn     K M I U G R SP KD
Træner: Kasper HjulmandDanmark
 Jannich StorchDanmark10100000
 David JensenDanmark20110000
 Jesper HansenDanmark320011030
 Jakob EgerisFODanmark50500000
 Andreas BjellandFODanmark2611250201
 Michael ParkhurstFOUSA3010230161
 Patrick MtiligaFODanmark2420250211
 Seejou KingFODanmark50002080
 Mark GundelachFODanmark131841030
 Jores OkoreFODanmark2510141443
 Henrik KildentoftFODanmark2217330140
 Ivan RunjeFOKroatien70210000
 Nicolai StokholmMIDanmark3160070362
 Oguzhan AynaogluMIDanmark10100000
 Søren ChristensenMIDanmark33851820100
 Lasse PetryMIDanmark60410000
 Enoch Kofi AduMIGhana3203230150
 Mario TicinovicMIKroatien11111020100
 Mikkel BeckmannMIDanmark23851160312
 Andreas LaudrupMIDanmark27215100000
 Kasper LorentzenMIDanmark1431610120
 Matti Lund NielsenMIDanmark100641040
 Andreas GranskovANDanmark1346520120
 Tobias MikkelsenANDanmark31711250221
 Christian GytkjærANDanmark50500000
 Nichlas RohdeANDanmark51410000
 Rawez LawanANSverige2721621030

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM1292116-429
2.FCK (M)1281321-1325
3.RFC1262420-1220
4.AGF1262417-1020
5.OB1362518-1220
6.AaB1361619-1519
7.BIF1261522-1919
8.SDR1246215-1218
9.FCN1252520-2017
10.LBK (O)1251614-2016
11.HOB1226413-1712
12.ACH123279-2211
13.EFB122379-199
14.SIF (O)1203915-333