Leeroy Owusu, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar3013.08.1996Holland174 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2025/2026322.6644132013104
2023/2024282.2810527192010
  604.94546591223014

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet17 (28%)
Uafgjort16 (27%)
Tabt27 (45%)
 
Debut23.07.23OB-RFC
Seneste kamp17.05.26OB-VB
 
Største sejr27.08.231-5
Største nederlag18.08.251-5
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Randers FC86274402
Vejle B75331151
Viborg FF65183030
Silkeborg IF64990240
FC København54461220
Hvidovre IF43602020
FC Fredericia43234000
Brøndby IF43151030
FC Midtjylland43100130
AGF43060220
FC Nordsjælland32701111
Lyngby BK32700210
Sønderjyske21680110
 604.9451716274

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2026/2027sommerOB kontraktudløb
2023/2024sommerWillem IIOB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5