Ryan Laursen, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2814.04.1992Danmark30.06.2022182 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2020/2021OB151.2670114114022
2019/2020OB221.7041321174024
2018/2019OB302.673233002106
2017/2018OB252.179142412208
2016/2017EFB,OB151.1470012303016
2015/2016EFB7349024332010
2014/2015EFB322.8491432014018
2013/2014EFB7616007013014
  15312.784517144917230118

 
 
Sæsoner8
Klubber2
 
Vundet48 (31%)
Uafgjort47 (31%)
Tabt58 (38%)
 
 
Debut2013-10-28EFB-AGF
Seneste kamp2021-03-21AaB-OB
 
Største sejr2018-02-116-1
Største nederlag2020-06-156-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
Brøndby IF151.2492580
Randers FC141.2155451
FC København131.11801121
SønderjyskE131.1112920
FC Midtjylland119901461
FC Nordsjælland108922440
AaB118335330
Silkeborg IF97292340
Hobro IK86752420
AC Horsens96474410
Lyngby BK76216100
AGF96091260
OB54504010
Esbjerg fB54493201
Viborg FF43151120
FC Vestsjælland32703000
Vejle B32702011
FC Helsingør21802000
Vendsyssel FF21611010
 15312.7844847585

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2016/2017vinterEsbjerg fBEsbjerg fBOBOB
2013/2014sommerLyngby BKLyngby BKEsbjerg fBEsbjerg fB
 

Mesterskabsspil

  K V U T Mål P
mere
1.FCM (M)24154540-2149
2.BIF24143741-2845
3.FCK24125744-3741
4.AGF24108636-2838
5.FCN2498741-3335
6.RFC24951035-2732

Kvalifikationsspil

  K V U T Mål P
mere
1.AaB2387827-3231
2.OB2478926-3029
3.SDR (P)24841234-3828
4.VB (O)24771026-3728
5.LBK23561225-4321
6.ACH24371419-4016