Vi er rigtig glade for dit besøg!

Men vi er knap så glade for at du blokerer annoncer.

Vores annoncer gør det muligt at tilbyde indholdet – helt gratis.
Hvis du tillader annoncer på superstats.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis statistikker.
Måske du vil overveje det en ekstra gang?

Ryan Laursen, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2814.04.1992Danmark30.06.2022185 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2019/2020OB191.5501318143018
2018/2019OB302.673233002106
2017/2018OB252.179142412208
2016/2017EFB,OB151.1470012303016
2015/2016EFB7349024332010
2014/2015EFB322.8491432014018
2013/2014EFB7616007013014
  13511.36351612781318090

 
 
Sæsoner7
Klubber2
 
Vundet43 (32%)
Uafgjort40 (30%)
Tabt52 (39%)
 
 
Debut2013-10-28EFB-AGF
Seneste kamp2020-06-29OB-LBK
 
Største sejr2018-02-116-1
Største nederlag2020-06-156-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
Brøndby IF131.0692560
FC København121.02800121
Randers FC119904431
SønderjyskE119502720
FC Midtjylland109001361
FC Nordsjælland108922440
Silkeborg IF97292340
Hobro IK86752420
AaB96533330
Lyngby BK65405100
AGF75031150
OB54504010
Esbjerg fB54493201
AC Horsens64293210
Viborg FF43151120
FC Vestsjælland32703000
FC Helsingør21802000
Vejle B21802001
Vendsyssel FF21611010
 13511.3634340525

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2016/2017vinterEsbjerg fBEsbjerg fBOBOB
2013/2014sommerLyngby BKLyngby BKEsbjerg fBEsbjerg fB
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM30233449-1972
2.FCK (M)30194752-3361
3.AGF30166849-3654
4.BIF301461050-3848
5.FCN301361154-4045
6.ACH311271233-4843
7.OB301261241-3842
8.AaB301251348-4241
9.RFC301161345-4239
10.SDR30991235-4736
11.LBK (O)30961533-5133
12.HOB305151031-4230
13.EFB31571931-5522
14.SIF (O)30481838-5820