Vi er rigtig glade for dit besøg!

Men vi er knap så glade for at du blokerer annoncer.

Vores annoncer gør det muligt at tilbyde indholdet – helt gratis.
Hvis du tillader annoncer på superstats.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis statistikker.
Måske du vil overveje det en ekstra gang?

Ryan Laursen, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2714.04.1992Danmark30.06.2022185 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2019/2020OB654002600000
2018/2019OB302.673233002106
2017/2018OB252.179142412208
2016/2017EFB,OB151.1470012303016
2015/2016EFB7349024332010
2014/2015EFB322.8491432014018
2013/2014EFB7616007013014
  12210.3534151157915072

 
 
Sæsoner7
Klubber2
 
Vundet39 (32%)
Uafgjort35 (29%)
Tabt48 (39%)
 
 
Debut2013-10-28EFB-AGF
Seneste kamp2019-08-16FCN-OB
 
Største sejr2018-02-116-1
Største nederlag2019-02-106-1
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
Brøndby IF129792550
FC København1194400111
Randers FC109004331
FC Midtjylland109001361
FC Nordsjælland108922440
SønderjyskE98031620
Silkeborg IF75852230
Hobro IK75852320
AaB85633230
AGF64971140
OB54504010
AC Horsens64293210
Lyngby BK43603100
Esbjerg fB43602200
Viborg FF43151120
FC Vestsjælland32703000
FC Helsingør21802000
Vejle B21802001
Vendsyssel FF21611010
 12210.3533935484

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2016/2017vinterEsbjerg fBEsbjerg fBOBOB
2013/2014sommerLyngby BKLyngby BKEsbjerg fBEsbjerg fB
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCK (M)660012-418
2.FCM65108-216
3.BIF641113-713
4.FCN631211-710
5.SDR623110-79
6.OB630310-99
7.AaB62139-77
8.HOB61418-97
9.ACH52035-86
10.LBK (O)62045-116
11.RFC61238-95
12.EFB61142-94
13.AGF50233-62
14.SIF (O)60248-172