Ryan Laursen, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2914.04.1992Danmark30.06.2022182 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2021/2022OB24300020000
2020/2021OB171.4350116124022
2019/2020OB221.7041321174024
2018/2019OB302.673233002106
2017/2018OB252.179142412208
2016/2017EFB,OB151.1470012303016
2015/2016EFB7349024332010
2014/2015EFB322.8491432014018
2013/2014EFB7616007013014
  15712.9955171461118230118

 
 
Sæsoner9
Klubber2
 
Vundet48 (31%)
Uafgjort49 (31%)
Tabt60 (38%)
 
 
Debut2013-10-28EFB-AGF
Seneste kamp2021-08-01OB-FCK
 
Største sejr2018-02-116-1
Største nederlag2020-06-156-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
Brøndby IF151.2492580
Randers FC151.2295551
SønderjyskE141.20121020
FC København141.14701131
FC Midtjylland119901461
AaB129115340
FC Nordsjælland108922440
Silkeborg IF97292340
Hobro IK86752420
AC Horsens96474410
Lyngby BK76216100
AGF96091260
OB54504010
Esbjerg fB54493201
Viborg FF43151120
Vejle B32702011
FC Vestsjælland32703000
FC Helsingør21802000
Vendsyssel FF21611010
 15712.9954849605

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2016/2017vinterEsbjerg fBEsbjerg fBOBOB
2013/2014sommerLyngby BKLyngby BKEsbjerg fBEsbjerg fB
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM1080217-524
2.FCK1072124-723
3.AaB1053214-918
4.RFC (P)1052313-1117
5.SIF (O)1035212-1114
6.FCN1041514-1613
7.BIF (M)1025313-1411
8.OB1025312-1611
9.VFF (O)1024413-1710
10.AGF92348-129
11.SDR92255-118
12.VB100287-232