Ryan Laursen, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2914.04.1992Danmark30.06.2022182 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2020/2021OB171.4350116124022
2019/2020OB221.7041321174024
2018/2019OB302.673233002106
2017/2018OB252.179142412208
2016/2017EFB,OB151.1470012303016
2015/2016EFB7349024332010
2014/2015EFB322.8491432014018
2013/2014EFB7616007013014
  15512.952517146918230118

 
 
Sæsoner8
Klubber2
 
Vundet48 (31%)
Uafgjort48 (31%)
Tabt59 (38%)
 
 
Debut2013-10-28EFB-AGF
Seneste kamp2021-04-21AaB-OB
 
Største sejr2018-02-116-1
Største nederlag2020-06-156-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
Brøndby IF151.2492580
Randers FC141.2155451
SønderjyskE141.20121020
FC København131.11801121
FC Midtjylland119901461
AaB129115340
FC Nordsjælland108922440
Silkeborg IF97292340
Hobro IK86752420
AC Horsens96474410
Lyngby BK76216100
AGF96091260
OB54504010
Esbjerg fB54493201
Viborg FF43151120
FC Vestsjælland32703000
Vejle B32702011
FC Helsingør21802000
Vendsyssel FF21611010
 15512.9524848595

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2016/2017vinterEsbjerg fBEsbjerg fBOBOB
2013/2014sommerLyngby BKLyngby BKEsbjerg fBEsbjerg fB
 

Mesterskabsspil

  K V U T Mål P
mere
1.BIF32194958-3861
2.FCM (M)32186857-3360
3.FCK32167961-5355
4.AGF321391048-4248
5.FCN3211101151-5143
6.RFC321171443-3840

Kvalifikationsspil

  K V U T Mål P
mere
1.AaB3212101044-4146
2.SDR (P)321351445-4844
3.OB3211101140-3943
4.VB (O)329111242-5038
5.LBK32681836-6326
6.ACH32591830-5924