Ryan Laursen, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2814.04.1992Danmark30.06.2022185 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2020/2021OB9727008112010
2019/2020OB221.7041321174024
2018/2019OB302.673233002106
2017/2018OB252.179142412208
2016/2017EFB,OB151.1470012303016
2015/2016EFB7349024332010
2014/2015EFB322.8491432014018
2013/2014EFB7616007013014
  14712.244516138917210106

 
 
Sæsoner8
Klubber2
 
Vundet46 (31%)
Uafgjort45 (31%)
Tabt56 (38%)
 
 
Debut2013-10-28EFB-AGF
Seneste kamp2020-12-20FCK-OB
 
Største sejr2018-02-116-1
Største nederlag2020-06-156-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
Brøndby IF141.1592570
Randers FC131.1254451
FC København131.11801121
SønderjyskE131.1112920
FC Midtjylland119901461
FC Nordsjælland108922440
AaB107434330
Silkeborg IF97292340
Hobro IK86752420
Lyngby BK76216100
AC Horsens85574310
AGF85191160
OB54504010
Esbjerg fB54493201
Viborg FF43151120
FC Vestsjælland32703000
FC Helsingør21802000
Vejle B21802001
Vendsyssel FF21611010
 14712.2444645565

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2016/2017vinterEsbjerg fBEsbjerg fBOBOB
2013/2014sommerLyngby BKLyngby BKEsbjerg fBEsbjerg fB
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM (M)1383223-1427
2.BIF1390426-1927
3.AGF1373326-1624
4.RFC1371521-1222
5.SDR (P)1363421-1721
6.FCK1362522-2120
7.AaB1354415-1819
8.FCN1344522-1916
9.OB1344518-2016
10.VB (O)1343618-2415
11.ACH1313910-246
12.LBK1304912-304