Ryan Laursen, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Forsvar2814.04.1992Danmark30.06.2022185 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2020/2021OB11600010000
2019/2020OB221.7041321174024
2018/2019OB302.673233002106
2017/2018OB252.179142412208
2016/2017EFB,OB151.1470012303016
2015/2016EFB7349024332010
2014/2015EFB322.8491432014018
2013/2014EFB7616007013014
  13911.53351613091619096

 
 
Sæsoner8
Klubber2
 
Vundet43 (31%)
Uafgjort42 (30%)
Tabt54 (39%)
 
 
Debut2013-10-28EFB-AGF
Seneste kamp2020-09-27AGF-OB
 
Største sejr2018-02-116-1
Største nederlag2020-06-156-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
Brøndby IF131.0692560
Randers FC121.0354441
FC København121.02800121
SønderjyskE121.0212820
FC Midtjylland109001361
FC Nordsjælland108922440
Silkeborg IF97292340
Hobro IK86752420
AaB96533330
Lyngby BK65405100
AGF85191160
AC Horsens74673310
OB54504010
Esbjerg fB54493201
Viborg FF43151120
FC Vestsjælland32703000
FC Helsingør21802000
Vejle B21802001
Vendsyssel FF21611010
 13911.5334342545

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
2016/2017vinterEsbjerg fBEsbjerg fBOBOB
2013/2014sommerLyngby BKLyngby BKEsbjerg fBEsbjerg fB
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.BIF33007-49
2.AGF32109-57
3.SDR32016-56
4.FCM (M)32012-26
5.FCN31117-54
6.RFC31114-24
7.VB (O)31118-74
8.OB31116-74
9.AaB31112-34
10.FCK30125-71
11.LBK30121-51
12.ACH30031-60