Gunner Lind, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane5429.12.1971Danmark191 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
1998/1999251.6491016943018
1997/1998181.2580013534018
1996/199715912109622012
1995/1996302.5172028218041
1994/1995191.4040015435028
1993/1994282.274302444700
1992/1993171.132201160310
1991/1992621510151000
  15811.3611001174118321117

Karriere

 
Sæsoner8
Klubber1
 
Vundet57 (36%)
Uafgjort46 (29%)
Tabt55 (35%)
 
Debut28.09.91AGF-NBK
Seneste kamp31.05.99AGF-AB
 
Største sejr11.09.936-0
Største nederlag21.08.945-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Brøndby IF201.51544121
Silkeborg IF171.2474581
FC København161.2288261
Lyngby BK161.1694573
AaB169717360
OB108463340
Næstved BK117507222
Ikast fS96942521
Herfølge BK86285300
Viborg FF85904400
Vejle B105564330
Aarhus Fremad43602111
AB53511400
B.9321801010
BK Frem31731110
Hvidovre IF1760010
B19031230010
B1909140100
 15811.36157465510

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
1999/2000vinterAGFBrabrand IF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 9 8 0 1 23-8 24
2. FC Midtjylland 9 5 4 0 17-9 19
3. Viborg FF 9 5 2 2 15-8 17
4. FC Nordsjælland 9 5 2 2 14-10 17
5. Brøndby IF 9 4 1 4 12-15 13
6. AC Horsens 9 3 2 4 15-16 11
7. Silkeborg IF 9 2 4 3 12-12 10
8. Randers FC 9 3 1 5 11-14 10
9. OB 9 2 3 4 8-14 9
10. Lyngby BK 9 1 4 4 10-16 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5