Mathias Wichmann, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane3506.08.1991Danmark183 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2016/201714353003112104
2015/201623933118155104
2014/20151148311563000
2013/20141134802291000
2012/2013271.456211710112010
2011/2012271.3632216119000
2010/2011281.742032088106
2009/2010311900121000
  1446.7976107272405024

Karriere

 
Sæsoner8
Klubber2
 
Vundet51 (35%)
Uafgjort33 (23%)
Tabt60 (42%)
 
Debut14.04.10AaB-OB
Seneste kamp16.05.17ACH-VFF
 
Største sejr05.03.160-6
Største nederlag04.12.106-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
OB157146360
Sønderjyske136503370
AC Horsens116443441
Brøndby IF85844221
AGF125635251
Randers FC125586330
FC Nordsjælland115463261
Silkeborg IF115153350
FC København134461390
FC Midtjylland114425151
Esbjerg fB94153330
Lyngby BK52473020
HB Køge42342200
Hobro IK1901000
FC Vestsjælland3701201
AaB4501030
Viborg FF1291000
 1446.7975133606

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2014/2015vinterAaBViborg FF 
2010/2011sommer AaBegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5