Kjetil Wæhler, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar5016.03.1976Norge183 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2011/2012151.2940115005150
2010/2011322.7842132024022
2009/2010272.3401027026026
2008/2009980100901106
  837.219328305161104

Karriere

 
Sæsoner4
Klubber1
 
Vundet25 (30%)
Uafgjort26 (31%)
Tabt32 (39%)
 
Debut01.03.09ACH-AaB
Seneste kamp03.12.11SIF-AaB
 
Største sejr02.08.090-5
Største nederlag04.12.106-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København87111160
FC Midtjylland86754130
Silkeborg IF86751430
Brøndby IF86642240
OB76302140
FC Nordsjælland86243410
AC Horsens65401410
Randers FC65403210
Esbjerg fB65400330
Sønderjyske65401141
HB Køge43603101
Lyngby BK43603011
AGF32701110
Vejle B1900100
 837.2192526323

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2011/2012vinterAaBIFK Göteborg 
2008/2009vinterVålerengaAaB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8