Søren Friis, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4913.12.1976Danmark187 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2008/2009301.428251614142012
2007/2008311.89232171456033
2006/2007292.2530827295028
2005/2006281.88316244124143
  1187.456621843440171116

Karriere

 
Sæsoner4
Klubber1
 
Vundet29 (25%)
Uafgjort37 (31%)
Tabt52 (44%)
 
Debut20.07.05ACH-VFF
Seneste kamp31.05.09OB-ACH
 
Største sejr12.04.093-0
Største nederlag18.09.055-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
OB127711470
Viborg FF97453333
Brøndby IF106722260
Esbjerg fB116625510
FC Nordsjælland116573261
FC Midtjylland116282451
AGF85633320
AaB95590450
FC København95530090
Randers FC94383330
Silkeborg IF64133210
Sønderjyske63283120
Vejle B42540310
Lyngby BK32131111
 1187.4562937526

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2010/2011sommerAC HorsensFC Fredericia 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8