Jens Overgaard, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane5306.12.1972Danmark177 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2001/2002644701512000
2000/200112974001203104
1999/200038000030000
1998/1999327000300000
  241.771012045104

Karriere

 
Sæsoner4
Klubber2
 
Vundet8 (33%)
Uafgjort7 (29%)
Tabt9 (38%)
 
Debut18.04.99B93-SIF
Seneste kamp09.12.01AGF-LBK
 
Største sejr09.12.017-0
Største nederlag22.07.015-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Viborg FF32251110
AaB21800110
AB21800110
Herfølge BK21801100
Silkeborg IF21650110
FC Midtjylland21581010
Lyngby BK31452100
Sønderjyske21411100
Brøndby IF21350020
B.931901000
OB1901000
Esbjerg fB1570010
AGF1250010
 241.7718790

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2000/2001sommerSilkeborg IFAGF 
1998/1999sommer Silkeborg IFegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5