Lars Larsen, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane5506.12.1970Danmark179 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2002/2003171.5301317003014
2001/2002322.8786532013016
2000/2001312.1963123843018
1999/20001268700753104
1998/1999523100324000
1997/1998302.6624030041136
1994/19958489405322010
1993/1994271.708101985100
1992/199312978201112100
1991654000600100
  18013.899219153272516198

Karriere

 
Sæsoner10
Klubber5
 
Vundet58 (32%)
Uafgjort45 (25%)
Tabt77 (43%)
 
Debut26.05.91AGF-IFS
Seneste kamp01.12.02EFB-AB
 
Største sejr11.09.936-0
Største nederlag11.10.926-0
Straffespark 3 (2/1)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Silkeborg IF181.4344592
FC København181.3565490
AaB161.2625564
OB171.1855662
Brøndby IF141.16631101
AGF141.1294462
Viborg FF129294171
Lyngby BK117945242
Vejle B97163150
AB76024122
Esbjerg fB75543221
Herfølge BK85184132
FC Midtjylland64800420
Ikast fS64551320
Aarhus Fremad43462020
Næstved BK53261222
Sønderjyske32252100
BK Frem21521100
FC Nordsjælland1901000
B19031901000
Køge BK1900100
 18013.89958457721

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2002/2003vinterABÖrebro SK 
2001/2002sommerLyngby BKAB 
1995/1996sommerAGFFC Svendborg 
1993/1994sommerB1909AGF 
1992/1993sommerIkast fSB1909 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8