Emil Holm, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar2613.05.2000Sverige191 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2021/2022252.1283225058039
2020/2021148793110453015
  393.007633541011054

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet9 (23%)
Uafgjort8 (21%)
Tabt22 (56%)
 
Debut07.02.21SJF-VB
Seneste kamp22.04.22SJF-VB
 
Største sejr17.05.212-0
Største nederlag31.10.210-6
Straffespark 2 (2/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Vejle B64812042
OB54281312
AaB43270041
FC Nordsjælland42840130
AGF42781030
Silkeborg IF21800110
FC København21800110
Brøndby IF21801010
Randers FC21620110
Lyngby BK21422000
AC Horsens31402010
FC Midtjylland21350021
Viborg FF1900100
 393.00798226

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2022/2023sommerSønderjyskeSpezia Calcioretur, leje
2021/2022sommerSpezia CalcioSønderjyskeleje
2021/2022sommerSønderjyskeSpezia Calcio 
2020/2021vinterIFK GöteborgSønderjyske 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5