Aleksandar Cavric, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane3218.05.1994Serbien186 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2015/2016191.23912154113018
  191.23912154113018

Karriere

 
Sæsoner1
Klubber1
 
Vundet2 (11%)
Uafgjort7 (37%)
Tabt10 (53%)
 
Debut18.09.15AGF-SJF
Seneste kamp08.05.16FCM-AGF
 
Største sejr18.10.153-0
Største nederlag06.11.154-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Midtjylland31931111
Brøndby IF21660110
Randers FC21560020
Viborg FF21450020
Hobro IK21380110
FC Nordsjælland21321010
Sønderjyske21120110
Esbjerg fB1790010
OB1660100
FC København1450100
AaB170100
 191.23927101

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2016/2017sommerAGFKRC Genkretur, leje
2015/2016sommerKRC GenkAGFleje
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8