Jeppe Illum, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber3425.03.1992Danmark186 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2018/201937400030000
2014/2015271.374001413103014
2012/20131477300957000
2011/2012815300171104
2010/2011717810252000
  592.552102633204018

Karriere

 
Sæsoner5
Klubber2
 
Vundet9 (15%)
Uafgjort16 (27%)
Tabt34 (58%)
 
Debut19.03.11SIF-OB
Seneste kamp22.09.18RFC-VEN
 
Største sejr22.04.123-0
Største nederlag23.09.125-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København74181150
OB72920430
Sønderjyske52732120
AaB52601130
Randers FC42220040
Brøndby IF21600020
FC Nordsjælland51520231
Esbjerg fB41331210
Hobro IK31280210
FC Midtjylland61241230
FC Vestsjælland21190020
HB Køge2970020
AC Horsens2600110
Lyngby BK2581010
AGF3562010
 592.552916341

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2019/2020sommerVendsyssel FF kontraktudløb
2019/2020sommerNæstved BKVendsyssel FFretur, leje
2018/2019vinterVendsyssel FFNæstved BKleje
2010/2011vinter Silkeborg IFegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8