Michael Krohn-Dehli, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4306.06.1983Danmark172 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2012/2013648400510000
2011/2012272.2605727062129
2010/2011292.39812428156055
2009/2010322.6234133029103
2008/2009282.3985102717209
  12210.163263411752711196

Karriere

 
Sæsoner5
Klubber1
 
Vundet54 (44%)
Uafgjort31 (25%)
Tabt37 (30%)
 
Debut31.08.08BIF-FCK
Seneste kamp18.08.12FCK-BIF
 
Største sejr22.11.080-6
Største nederlag13.05.125-1
Straffespark 10 (9/1)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Sønderjyske131.1408417
FC København121.0132370
OB139825532
FC Midtjylland129334352
FC Nordsjælland118896233
AaB97644320
AGF97323240
Randers FC86976115
AC Horsens86871161
Esbjerg fB86754221
Silkeborg IF76303222
Lyngby BK54053200
HB Køge43463013
Vejle B32702100
 12210.16354313726

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2012/2013sommerBrøndby IFCelta Vigo 
2008/2009sommerAjax AmsterdamBrøndby IF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5